Rosja się zbroi. Iskandery dotarły do obwodu kalingradzkiego

rosja_79_3.jpg
– 52. brygada rakietowa w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim została uzbrojona w systemy rakietowe Iskander-M – poinformowała w piątek agencja Interfax-Ukraina, która powołała się na sztab Floty Bałtyckiej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej.

– Otrzymaliśmy komplet systemów Iskander-M dla brygady – powiedział przedstawiciel Floty Bałtyckiej Roman Martow  w rozmowie z ganecją Interfax-Ukraina – Odbyło się to w ramach planowego przezbrojenia Floty Bałtyckiej – dodał.

Ma poczatku maja źródło w armii poinformowało agencję, że systemy Iskander-M dostarczono do obwodu kaliningradzkiego na początku roku.

Już na początku lutego rosyjska prasa informowała, że w obwodzie kaliningradzkim przygotowana została infrastruktura do rozmieszczenia systemów rakietowych Iskander-M.

Iskandery (w kodzie NATO – SS-26 Stone)  są to lądowe pociski balistyczne umieszczone na mobilnej platformie samochodowej. Rosyjska armia podaje, że mają one zasięg 380-500 km. Ponadto testowany jest także  system Iskander-K, który jest uzbrojony w pociski manewrujące o zasięgu ponad 500 km. Iskandery są w stanie przenosić przenosić ładunki nuklearne.

źródło: Tv Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ