Dworczyk: We wtorek szczegóły projektu dot. daniny solidarnościowej

We wtorek, po posiedzeniu Rady Ministrów, odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione szczegóły dot. daniny solidarnościowej oraz konkretnych propozycji dla środowisk osób niepełnosprawnych – poinformował w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera był pytany w poniedziałek w radiu Zet, czy w obozie władzy bierze się pod uwagę możliwość wyniesienia protestujących rodziców osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych z Sejmu. Taki pomysł pod koniec kwietnia zgłosił na Twitterze poseł PiS Stanisław Pięta. „Dalsze tolerowanie łamania prawa jest błędem. Z zachowaniem ostrożności Straż Marszałkowska powinna wynieść protestujących i przekazać Polskiej Policji” – napisał.

– Nie słyszałem o takich pomysłach wśród osób, które mają wpływ na tę sytuację i podejmują decyzje w tej sprawie – oświadczył Dworczyk. Podkreślił, że poseł Pięta nie jest członkiem rządu, nie należy też do ścisłego kierownictwa politycznego partii.

– Jeśli chodzi o zakończenie tego protestu, mamy nadzieję, że on wygaśnie, bo – powiedzmy sobie uczciwie – te postulaty, z którymi przyszli protestujący do Sejmu, zostały skonsumowane przez dwie ustawy przyjęte w zeszłym tygodniu przez parlament – oświadczył Dworczyk.

Zapowiedział, że kolejne pozycje dla niepełnosprawnych zostaną przedstawione we wtorek 15 maja. – Przypomnę jedną z deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, który od początku angażował się w deeskalację i starał się wypracowywać rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom protestujących i w ogóle środowisku niepełnosprawnych, że do 15 maja rząd przedstawi propozycje, które poprawią sytuację niepełnosprawnych – mówił polityk.

– Jutro, po Radzie Ministrów odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione szczegóły dot. podatku solidarnościowego, daniny solidarnościowej oraz konkretnych propozycji dla środowisk osób niepełnosprawnych – poinformował.

Źródło: Radio Zet/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ