Paradne! Komorowski chce bronić konstytucji

Były prezydent Bronisław Komorowski cały czas chce być obecny w polskim dyskursie politycznym. Tym razem postanowił zaangażować się w dyskusję o stanie polskiej konstytucji. Z tej okazji został przygotowany specjalny raport.

Instytut Bronisława Komorowskiego zorganizował prezentację raportu „Analiza i ocena działań legislacyjnych władz Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od początku prac Sejmu VIII kadencji do końca 2017 roku”. Bronisław Komorowski podkreślił, że jego Instytut „stara się zwracać uwagę na najważniejsze procesy związane z polską demokracją”.

Raport wskazuje rzekome naruszenia konstytucji w okresie od listopada 2015 r. do grudnia 2017 r. Czy to znaczy, że wcześniej konstytucja była w 100 proc. przestrzegana? Najwyraźniej tak uważa były prezydent.

Komorowski twierdzi, że w jego raporcie są również opisane sytuacje, które są „wynikiem niechlujstwa legislacyjnego”. Według byłego prezydenta „fundamentem nieszczęścia” jest blokowanie i „przejęcie przez obecnie rządzących Trybunału Konstytucyjnego”.

Najzabawniejsze są poniższe słowa b. prezydenta:

– Na mnie ten raport robi ogromne wrażenie.

Czyżby tylko b. prezydent był zachwycony swoim własnym raportem?

 

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. A może udasz się do byłego prezydenta donosiciela Wałęsy na pogawędki – do Polaków nie masz nic do powiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ