Macierewicz: Dziennikarz „Faktu” nigdy się nie wyparł chęci zamachu na mnie. Czy „Fakt” chce mieć flagę terrorystyczną w godle?

Macierewicz.jpg
– Dziennikarz „Faktu” nigdy się nie wyparł chęci zamachu na mnie. Czy „Fakt” chce mieć flagę terrorystyczną w godle? – powiedział b. minister obrony narodowej, a obecnie przewodniczący Podkomisji Smoleńskiej, Antoni Macierewicz, który był współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. B. minister obrony narodowej dyskutował na bieżące sprawy polityczne z red. Ryszardem Gromadzkim.

Na początku został poruszony temat Pomnika Katyńskiego w Jersey City:

– Próba przeniesienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City to był atak na polskość i na symbol ludobójstwa, którego autorem była Rosja – powiedział A. Macierewicz.

– Jestem bardzo zaskoczony lekceważącymi słowami niektórych urzędników wobec Polonii (…) Polonia była niszczona przez aparat komunistyczny – dodał.

Antoni Macierewicz powiedział również co sądzi o łączeniu Ustawy 447 i sprawy Pomnika Katyńskiego: – Operacja dywersyjna rosyjska jest łatwa do zauważenia. Widzę za tym rękę rosyjską. Nie ma wątpliwości, że robi się wiele by skłócić Izrael i Polskę.

W sprawie Izraela i Binjamina Netanjahu b. minister powiedział…

– Binjamin Netanjahu w sposób niesprawiedliwy atakuje Polaków i polskość. Mamy takie samo prawo bronić swojego dobrego imienia jak Izrael. Nie zgadzamy się na antypolonizm.

Trudne zadanie Morawieckiego

Jaki jest obecnie najważniejszy cel dla Polski?

– Polski rząd jest teraz skoncentrowany na bardzo trudnej sytuacji w związku z atakami Brukseli na Polskę. Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki, który ma bardzo silną pozycję międzynarodową, sprosta temu zadaniu (…) Bruksela realizuje politykę, w której Niemcy mają głos decydujący.

– Zawsze siła polityczna, militarna, gospodarcza przekłada się na inne sprawy w polityce (…) Polska powinna wzmocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych – dodał przewodniczący Podkomisji.

Palestyna a Izrael

– Palestyńczycy mają prawo do wolnego państwa, jak każdy inny naród. Nie ma jednak przyzwolenia na terroryzm – powiedział Macierewicz.

Dziennikarz „Faktu” chce zabić Antoniego Macierewicza?

Na koniec został poruszony temat kampanii nienawiści wobec A. Macierewicza. Co powiedział b. minister?

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ