Wałbrzych: Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, jechał z narkotykami i poszukiwaną nieletnią

policja.jpg

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali w nocy kierującego samochodem osobowym, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem i przewoził na miejscu pasażera poszukiwaną 17-latkę. Za popełnione czyny mężczyzna może trafić do zakładu karnego na 3 lata.

Do zdarzenia doszło 16 maja około godziny 1. Policjanci drogówki zauważyli na ul. Zachodniej w Boguszowie-Gorcach kierującego samochodem osobowym i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili w portfelu 32-latka środki odurzające w postaci amfetaminy. Mieszkaniec Boguszowa – Gorc przyznał się do kierowania pojazdem pod ich wpływem – w tej sprawie policjanci pobrali od niego krew do dalszych badań.

W zatrzymanym do kontroli drogowej pojeździe na miejscu pasażera znajdowała się także 17-latka poszukiwana za ucieczkę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu nieletnia została przekazana opiekunowi prawnemu.

32-letni boguszowianin odpowie teraz za kierowanie bez uprawnień, posiadanie narkotyków i jeżeli potwierdzą to badania laboratoryjne, jazdę pod ich wpływem. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia do lat 3, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ