Kolejne zarzuty przeciw Dorocie R. i Emilowi S. Wymuszenie rozbójnicze i kokaina!

fot: youtube
Nowe zarzuty w śledztwie przeciw m.in. Dorocie R. i Emilowi S., „podejrzanym o nakłanianie innych osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania”. Prokurator przedstawił kolejne zarzuty Emilowi S. – głosi komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator zarzuca Emilowi S. m.in., że „nakłaniał ustalone w toku śledztwa osoby do zmuszania Emila H. do określonego zachowania”. Emil H. jest świadkiem i oskarżycielem w postępowaniach, których stroną była Dorota R.

Wymuszenie rozbójnicze i 3 gramy kokainy 

Mężczyzna miał podżegać do wymuszenia rozbójniczego i nakłaniać osoby trzecie do grożenia Emilowi H. zamachem na jego życie lub zdrowie oraz do stosowania wobec niego przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla Doroty R. w postaci zadośćuczynienia za poniesione krzywdy. To przestępstwo zagrożone jest karą 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dotyczą również – wynika z przekazanej przez prokuraturę informacji – posiadania środka odurzającego w postaci kokainy o wadze 3 gramów, „a także nakłaniania trzech osób do tworzenia fałszywych dowodów popełnienia przez Emila H. przestępstwa polegającego na posiadaniu środków odurzających, w celu skierowania przeciwko Emilowi H. postępowania karnego”.

Podejrzany nie przyznał się do dwóch stawianych mu zarzutów. Odmówił złożenia wyjaśnień. Przyznał się do posiadania środków odurzających – poinformowano.

Zarzuty wobec Doroty R. pozostają aktualne 

„Zarzuty przedstawione Dorocie R. w listopadzie ubiegłego roku pozostają aktualne i dotyczą nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (tj. czynu z art. 18 § 2 kk w z art. 191 § 1 kk) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R. (tj. czynu z art. 245 kk)” – napisano.

„Chodzi o cofnięcie wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko w/w, cofnięcie wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko Dorocie R. jako dłużnikowi; zaniechanie kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na temat Doroty R.” – wyjaśnia warszawska prokuratura.

Źródło: PROKURATURA OKRĘGOWA W WARSZAWIE/ teelwizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ