Opił zakup samochodu i ruszył nim w podróż do domu. Miał 3 promile alkoholu

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Opił zakup samochodu i ruszył nim w podróż do domu. Miał 3 promile alkoholu – został zatrzymany przez lubińskich policjantów

Policjanci z Lubina zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Na zachowanie kierowcy uwagę zwrócili inni uczestnicy ruchu. Na jezdni dwupasmowej jechał on środkiem drogi. Za to przestępstwo może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano, zaraz po godzinie 6.00 zaniepokojeni kierowcy powiadomili lubińskiego dyżurnego policji, iż na drodze relacji Polkowice –Lubin, kierujący samochodem osobowym może być nietrzeźwy. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca auta jedzie środkiem drogi na jezdni dwupasmowej. Natychmiast policjant wysłał patrol z wydziału prewencji.

Funkcjonariusze potwierdzili fakt. Okazało się, że 38-letni mężczyzna ma w organizmie 3 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci, kierowca tak cieszył się kupnem nowego samochodu, że postanowił to „opić”. Zaraz po skończonej nocnej zmianie, wsiadł do samochodu i wypił  alkohol. Następnie ruszył autem do domu. Na szczęście jego jazda szybko się skończyła, dzięki czujności innych uczestników ruchu drogowego.

Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ