Pawłowicz genialnie odpowiada Biedroniowi! Zobacz!

fot: youtube

 

Tym razem Krystyna Pawłowicz postanowiła odnieść się do wpisu Roberta Biedronia. Prezydent Słupska opublikował na łamach portalu natemat.pl felieton, w którym nawołuje do tego, by częściej przedstawiać historię Polski z perspektywy kobiet.

„Refleksji brakuje nam pisząc historię z pozycji silnych, bo rzadko dostrzegamy wtedy wykluczonych, uciśnionych, mniejszości i kobiety. Niestety, tak pisana jest historia Polski” – czytamy w tekście Roberta Biedronia.

Polityk opublikował felieton na swoim profilu na Twitterze. „Pora przestać pisać polską historię z perspektywy królów i mężczyzn. Trzeba dopisać do niej fragmenty, który dostrzegają zwykłych ludzi i kobiety!” – dodał w opisie, pytając jednocześnie czytelników o opinię w tej sprawie.

Wpis skomentowała poseł Krystyna Pawłowicz.

„Niech pan nie udaje kobiety. Nasze szczęście, że nie ma pan żadnej władzy nad polską historią i nie zmieni jej, ani wielkich polskich mężczyzn – odważnych, walecznych władców, którzy budowali wielkość Polski – w męskie, genderowe ofiary w rurkach i różowych tenisówkach” – skwitowała posłanka PiS.

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ