Znana polityk PO – Julia Pitera stała po stronie handlarzy roszczeń?

Pitera.png

Przed komisją weryfikacyjną zeznania złożyła Aleksandra Jaworska-Surma. Pytana przez przewodniczącego komisji – Patryka Jakiego, czy miała wrażenie, że dzielnica Śródmieście i przedstawiciele miasta stoją po stronie handlarzy roszczeń, powiedziała: „tak, i nie tylko, bo też pani poseł (Julia Pitera) i prokuratura”.

Podkreśliła, że ówczesny burmistrz dzielnicy Śródmieście Wojciech Bartelski zniechęcał aktywistów miejskich do działań ws. wstrzymania zabudowania terenów zielonych.

Mieliśmy wrażenie, że rozmawiamy z adwokatem dewelopera, a nie z kimś, kto usiłowałby równoważyć interesy mieszkańców i dewelopera – zaznaczyła.

– Przedstawiciele mieszkańców spotykali się w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w sprawie warunków zabudowy terenu parku przy ul. Szarej m.in. z ówczesnym burmistrzem dzielnicy Śródmieście, z naczelnikiem wydziału architektury i budownictwa i osobą prowadzącą to postępowanie. Chcieli wytłumaczyć urzędnikom dzielnicy swój punkt widzenia – mówiła.

Według Jaworskiej-Surmy, ówczesny burmistrz twierdził, że teren „oczywiście zostanie zabudowany”.

– Dziwiła nas pewność tej inwestycji. Burmistrz mówił, że pan M. (Maciej M., który uzyskał teren przy Szarej, obecnie oskarżony ws. warszawskich reprywatyzacji) często przychodzi do urzędu, że pan M. jest bardzo rozzłoszczony naszą postawą i że on nie odpuści, więc lepiej żebyśmy się poddali, doszli do kompromisu, czyli pozwolili mu zbudować – dodała.

Świadek podkreśliła, że miała wrażenie, iż „urzędnicy dzielnicy byli bardzo przekonani, że pan M. ma rację, że wszystko wygra i ma wszystko pewne”.

– Dziwiło mnie, że burmistrz Bartelski jest tak bardzo pewny że pan M. wszystko wygra w każdym sądzie. Bartelski mówił, że pan M. dużo zainwestował w ten teren i nie odpuści – dodała.

Jaworska-Surma pytana przez przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, czy miała wrażenie, że dzielnica Śródmieście i przedstawiciele miasta stoją po stronie handlarzy roszczeń, powiedziała: „tak, i nie tylko, bo też pani poseł (Julia Pitera) i prokuratura”.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ