Mocna odpowiedź policji na manipulacje „Faktu”

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr
„FAKT” w artykule Tomasza Kozłowskiego z dnia 25 maja 2018 roku podważa autorytet i zaufanie do szefa największej formacji mundurowej w Polsce – czytamy na stronie internetowej policji.

Policja odniosła się do artykułu, który ukazał się na łamach gazety „Fakt”, w którym autor mocno manipulował informacjami by wzbudzić sensację. W zamieszczonym na stronie policji obwieszczeniu czytamy:

Dziennikarz” w odpowiedzi na swoje zapytanie przesłane w dniu 24 maja 2018 roku o godz. 7:50 już o godz. 9:20 otrzymał szczegółową odpowiedź, której w zasadzie nie zamieścił w swoim artykule. Można było domyśleć się, że załączona odpowiedź burzy całą tezę „dziennikarza” doszukującego się kolejnej afery w sprawie Igora Stachowiaka. Zamieszczenie jednak w artykule zaledwie 14 słów z 4 akapitów jest manipulacją i ukazuje prawdziwy wizerunek rzekomo obiektywnego i rzetelnego „dziennikarza”. Komendant Główny Policji, zresztą jak i całe kierownictwo Policji, był informowany o sprawie Igora Stachowiaka, czemu nigdy nie zaprzeczał wbrew twierdzeniom Tomasza Kozłowskiego.

Niemal wszystkie okoliczności tej sprawy od samego początku miały duży oddźwięk medialny i znane były opinii publicznej. „FAKT” nie wprowadza zatem do sprawy nic nowego, a publikując zmanipulowany artykuł na kilka dni przed rozpoczynającym się procesem, prawdopodobnie próbuje wprowadzać opinię publiczną w błąd, jednocześnie chcąc być może wywrzeć w ten sposób  nacisk na sąd.”

Zamieszczono także odpowiedź, jaką otrzymał Kozłowski by każdy mógł samemu sprawdzić i ocenić jego rzetelność i obiektywizm.

1278582_gm_670

Źródło: policja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ