Logistyka jest bardzo ważnym zawodem i dobrze opłacanym

MP

Uczniowie Zespołu Szkół Logistycznych – Technikum nr 12 przy ul. Dawida we Wrocławiu – w ramach Dnia otwartego – promowali swoją szkołę na II peronie, na Dworcu Głównym. Zainteresowanie wzbudzały składy pociągów, lokomotywy i wóz ratowniczy.

Uczniowie 3 klasy Technikum Logistycznego mówili o swojej szkole same dobre rzeczy. Adrian Balawejder, Rafał Garbowski, Adrian Kugla powiedzieli, że zrobią wszystko aby zainteresować zdolnych, młodszych kolegów logistyką bo poziom technikum jest jednym z najwyższych na Dolnym Śląsku.

Cieszymy się, że możemy wyjeżdżać do innych krajów, bo szkoła współpracuje z projektem Erasmus. W zeszłym roku byliśmy w największych magazynach logistycznych w Hiszpanii. To była dla na pożyteczna nauka, przy okazji uczymy się języków

Nasza szkoła współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową, chodzimy do nich na wykłady. Może dlatego jest u nas taka wysoka zdawalność egzaminów zawodowych?

Zachęcamy wszystkich aby do nas przyszli, poziom jest bardzo wysoki a szkoła ma wiele zalet i propozycji. Każdy zdobędzie zawód i będzie miał natychmiast dobrą pracę i wynagrodzenie.

Logistyka jest bardzo ważnym zawodem na światowym rynku i bardzo opłacalnym. Jeśli ktoś jest spedytorem i biegle mówi po niemiecku, to zarobi dużo pieniędzy. Może też kształcić się dalej, na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Bardzo polecamy tę szkołę. Po naszej szkole i tych studiach praca jest na całym świecie.

 

Roland Potoczny nauczyciel Zespołu Szkół Logistycznych o pracy maszynisty

Maszynista to jeden z podstawowych zawodów na kolei. Spółka InterCity pokazała jedną z najnowocześniejszych lokomotyw elektrycznych EU07A, która jest lokomotywą zmodernizowaną, przystosowaną do prędkości 160km/h. Lokomotywy niezmodernizowane czyli starszego typu EU07 czy FE07 są przystosowane do prędkości 120-130 km/h. Prezentowane lokomotywy są zatrudnione na pociągach Ekspress InterCity do ruchu dalekobieżnego, np. Wrocław-Warszawa, Wrocław-Gdańsk.

MP

Ciasne pomieszczenie lokomotywy, gdzie przy tablicy rozdzielczej są tylko dwa stanowiska: dla maszynisty i pomocnika maszynisty. W lokomotywie nie ma miejsca do spania. A z tyłu  za plecami maszynistów jest wąskie przejście, z mnóstwem elektronicznych urządzeń, to sterownia. Prowadzi do drugiej kabiny maszynistów. Młodzież chętnie siadała na fotelu maszynisty i pomocnika maszynisty.

MP

Leszek Śnieżek, maszynista z 42 stażem mówi, że to nie jest zawód dla każdego.

Trzeba ją polubić. Ciężko jest jak trafi się służba w dni świąteczne, młodzi tego nie wytrzymują. Widzę jak do nas przychodzą młodzi ludzie, zdobywają zawód, popracują pół roku i zwalniają się.

MP
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ