Wielowieyska do Jakiego: Płaci pan podatki w Warszawie od roku. Wiceminister: Dzięki pracy KW dołożyłem do budżetu 700 mln zł

Mam głębokie przekonanie, że tak naprawdę od 1989 roku grupa niepełnosprawnych była na marginesie, ciągle jej potrzeby były pomijane. Mimo, że zajmuje się kompletnie inną działką, to brałem udział w pracach zespołu „Za życiem”. Postulowałem, aby osoby niepełnosprawne nie stały w kolejkach do lekarzy—mówił na antenie TOK FM Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Jaki dopytywany przez Dominikę Wielowieyską, czy był za przyznaniem „żywej gotówki” protestującym, odpowiedział:

Popierałem taki postulat. W sprawie osób niepełnosprawnych byłem w małym sporze z rządem, szczególnie, jeśli chodzi o to, jak rozwiązać problemy o charakterze systemowym. Mówiłem o tym, że kluczowe w tej sprawie jest to, żeby uporządkować orzecznictwo. Jeżeli byśmy potrafili w sposób mądry pogrupować niepełnosprawności, to moglibyśmy lepiej dzielić te środki finansowe. Natomiast jedno jest pewne: tyle środków, ile nasz rząd przeznaczył na osoby niepełnosprawne, to żaden inny rząd nie przeznaczył. Choć mam świadomość, że to nadal jest za mało.

Po tej wypowiedzi nastąpiła mała sprzeczka pomiędzy Jakim a prowadzącą rozmowę, która przypomniała słowa wicepremier Beaty Szydło o tym, że „wystarczy nie kraść”.

Pani jest bardzo populistyczna

—odpowiedział Wielowieyskiej Jaki.

Wiceminister pytany był również o wypowiedź prof. Pawłowicz, która mówiła o smrodzie w Sejmie.

Mówią delikatnie, nie użyłbym tych słów

—zaznaczył Jaki.

W rozmowie poruszono również temat wyborów samorządowych. Wielowieyska pytała swojego rozmówcę od kiedy płaci podatki w Warszawie.

Mieszkam ponad 7 lat w Warszawie, od roku płacę podatki w Warszawie

—przyznał wiceminister.

To może się nie spodobać warszawiakom

—stwierdziła Wielowieyska.

Dołożyłem do budżetu miasta 700 mln zł dzięki ciężkiej komisji ds. reprywatyzacji. Może warszawiacy mi wybaczą. Te złośliwości są niepotrzebne

—odparł Jaki.

źródło: wpolityce.pl /TOK FM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ