Kto zapłaci za zniszczony teren przez budujących wielkopowierzchniowy obiekt?

kobtrol parkingowa.jpg

Mieszkańcy zdewastowanego terenu pomiędzy ul. Studzienną i Sanocką będą mieli naprawione szkody, które powstały w czasie budowy galerii handowej. 

Chodzi o dziki parking, który powstał po ekipach budowlanych budujących wielkopowierzchniowy obiekt handowo-usługowy przy ul. Suchej. Teren ten, w miejscowym planie zagospodarowania stanowi rezerwę komunikacyjną. Interwencji w magistracie podjęła się Rada Osiedla Powstańców Śląskich i radny miasta Mirosław Lach.

Mirosław Lach jeszcze w grudniu ’17 otrzymał odpowiedź Dyrektor Departamentu Elżbiety Urbanek, która przyznała, że skargi mieszkańców okazały się zasadne i szkoda będzie naprawiona.

Do dzisiaj nie wiadomo, kto zapłaci za rekultywację i zabezpieczy teren przed parkowaniem, zastanawia się radny.

Można domniemywać, że Miasto zgodziło się na poniesienie kosztów, zatem zapłaci każdy wrocławianin, a przecież, to inwestor galerii powinien ponieść wszystkie wydatki. Złożyłem interpelację i domagam się konkretnej odpowiedzi od Pana Prezydenta. Mieszkańcy, których reprezentuję oczekują, że doprowadzę sprawę do końca. Nie odpuścimy!

Odpowiedź w sprawie uporządkowania terenu przyszła ale nie ma nic o inwestorze. Dyrektor Departamentu Elżbieta Urbanek odpowiedziała

Realizacja zadania polegającego na uporządkowaniu tego terenu, została ujęta w Programie Inicjatyw Rad Osiedli na lata 2018-2019. W chwili obecnej trwają roboty związane z realizacją chodnika wraz z oświetleniem ul. Sanockiej, od ul. Komandorskiej do posesji nr 9, z terminem wykonania – wrzesień 2018.

Spółka Wrocławskie Inwestycje uporządkuje teren zielony pomiędzy ulicami Studzienną a Sanocką. W tej chwili trwają prace, polegające na przygotowaniu materiałów do ogłoszenia przetargu na wyłonienie projektanta. Ogłoszenie przetargu planowane jest na czerwiec br. a realizacja zadania w 2019 roku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ