Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

3. czerwca 2018 roku w Siechnicach odbędzie się I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Energetyk Siechnice, koordynatorem projektu ze strony Oddziału IPN we Wrocławiu jest Jacek Wojciechowski, pracownik Oddziałowego Biura Lustracyjnego a zarazem trener w siechnickiego Klubu.

Każdy uczestnik otrzyma po turnieju pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Rotmistrza, specjalnie zaprojektowaną na tę okazje przez   znanego artystę  Wojciecha Korkucia.

Celem turnieju jest uczczenie 70. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Witold Pilecki należał do pokolenia urodzonego pod zaborami, którego misją było odzyskanie przez Polskę niepodległości, a gdy to się dokonało – praca dla wielkości wolnej ojczyzny. Pokolenia wychowanego na ciągle żywych tradycjach powstań narodowych i ukształtowanego przez zawołanie „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego to nie pierwszy wspólny projekt Oddziału IPN we Wrocławiu i Klubu Sportowego Energetyk Siechnice, który oprócz rozwijania talentów piłkarskich  wspiera wychowanie patriotyczne pośród swoich wychowanków.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ