Dzień Dziecka Zadłużonego w Parku Staromiejskim we Wrocławiu

Foto: Udostępnione przez Wolność

W piątek, 1 czerwca 2018 roku, w okolicach Parku Staromiejskiego we Wrocławiu, wrocławskie środowiska wolnościowe zorganizowały nietypową akcję z okazji Dnia Dziecka. Działacze i sympatycy partii Wolność, partii Kongres Nowej Prawicy, a także Stowarzyszenia KoLiber, Stowarzyszenia Libertariańskiego oraz Akademii Patriotów, rozdawali dzieciom i ich rodzicom balony oraz ulotki pod hasłem „Dzień Dziecka Zadłużonego”.

Akcja ta miała na celu przypomnienie obywatelom, że na barkach wszystkich Polaków, w tym również i na dzieciach, ciąży problem długu publicznego oraz wynikającej z niego jego spłaty.

Rodzice chętnie brali balony dla swoich pociech, a dla siebie ulotki informacyjne, mówi Tomasz Merwiński, sekretarz wrocławskiego oddziału partii Wolność.

Niektórzy przystawali i dopytywali się o więcej szczegółów tego, jakby nie patrzeć, poważnego choć nieco przemilczanego problemu. Należy zaznaczyć, że zgodnie z danymi podanymi przez GUS w 2018 roku, oprócz ok. 1 biliona oficjalnego zadłużenia publicznego, Polska ma jeszcze zobowiązania emerytalne wobec wszystkich osób, które przez lata wpłacały i wpłacają składki emerytalne do kasy ZUS. Tych pieniędzy nie ma w kasie ZUS (zostały przejedzone), a brakuje 4,9 biliona złotych! Wraz z oficjalnym długiem sumarycznie daje to kwotę 5,9 biliona złotych.

Kwota długu jest potężna, wręcz niewyobrażalna ale zdarzają się osoby, które to zupełnie ignorują, jakby ten problem ich nie dotyczył. Nie rozumiem tego zacietrzewienia, może niektórzy boją się przyznać, że aby łatwiej nam się żyło, zadłużamy przyszłe pokolenia, a przecież to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Jak wskazują organizatorzy, każde dziecko w Polsce rodzi się z ciążącym na nim długiem w wysokości 156 tys. zł. To jednak nie wszystko! Do długu Państwa należy doliczyć także długi miejskie, jak chociażby dług Wrocławia, który według oficjalnych danych wynosi 3 mld zł, a według nieoficjalnych danych 6 mld zł (połowa zadłużenia jest ukryta w spółkach miejskich).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ