M. JAKUBIAK: PROKURATURA MUSI ZAŁOŻYĆ MORDERSTWO PAWŁA CHRUSZCZA

twitter.com

Prokuratura musi założyć, że to było morderstwo, a następnie wykluczyć wszystkie inne elementy – powiedział poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15, wiceprezes stowarzyszenia Endecja.

Parlamentarzysta odniósł się w ten sposób do śmierci radnego z Głogowa Pawła Chruszcza, działacza Endecji. Ciało radnego znaleziono pod koniec maja w lesie. Na jego szyi ujawniono bruzdę wisielczą.

Paweł Chruszcz to brat posła na Sejm RP Sylwestra Chruszcza. Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu bracia mieli się spotkać z Maciejem Wąsikiem, zastępcą koordynatora ds. służb specjalnych. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że radny miał przekazać dokumenty dotyczące sprzedaży przez władze Głogowa przedszkola po zaniżonej cenie.

Niestety, nie zdążył tego zrobić. Poseł Marek Jakubiak, który znał Pawła Chruszcza nie wierzy, że mógł targnąć się na własne życie.

– Państwo było spolegliwe dla silnych, bardzo silne dla słabych. Ja nie wierze w żadne samobójstwa. To nie mogło być samobójstwo. Nie ma żadnego dzieła przypadku tam, gdzie afery lokalne i możliwość ujawnienia spraw istotnych dla regionu i matactw z tym związanych. Można spodziewać się takich reakcji nie tylko w Głogowie. Dlatego tak ważne jest wyłapanie tego całego towarzystwa, które doprowadziło do śmierci Pawła Chruszcza – podkreśla Marek Jakubiak.

W ocenie posła sprawę powinna zbadać prokuratura okręgowa bądź warszawska.

Paweł Chruszcz badał sprawę sprzedaży głogowskiego przedszkola. Prezydent miasta sprzedał placówkę za niespełna 1 mln zł. Nieruchomość mogła być warta ponad 2 mln zł.  Co więcej, inwestor miał zapłacić za zakup przedszkola w ratach. Warto zauważyć, że między radnym a prezydentem doszło do starcia w sprawie przedszkola na jednej z sesji rady miasta.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ