„Schronisko dla Roślin” za drogie?

MP

„Schronisko dla Roślin” to bardzo dobra inicjatywa ale dlaczego taka kosztowna, zastanawia się Marcin Krzyżanowski.

Pilotażowy projekt „Schronisko dla roślin” – który w zamyśle nie tylko uczył, ale także zbliżał lokalną społeczność – udał się, mówiła Agnieszka Cybulska-Małych, Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM we Wrocławiu w 2017 roku. – Pierwsza akcja została zorganizowana w październiku 2017 roku i jesteśmy  bardzo zadowoleni, bo program i jego idea dzielenia się roślinami spodobał się mieszkańcom.

W 2017 roku koszt prowadzenia punktu wymiany roślin oraz działalność edukacyjna i informacyjna zamknął się w kwocie 3 064,00 zł., jednak już na bieżący rok przewidziano znacznie większe nakłady.

Katarzyna Szymczak-Pomianowska Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju poinformowała, iż w 2018 roku koszty prowadzenia akcji na chwilę obecną zamykają się w kwocie 36 288, 52 zł, na które składa się:

Koszt prowadzenia punktu wymiany roślin, działalność edukacyjna informacyjna (wiosna-jesień) – 8 000,00zł

Koszt materiałów promocyjnych (plakaty, ulotki, długopisy) 3 688,52zł.

Koszt działań reklamowych (wiosna 2018) – 24 600,00zł to był zakup czasu antenowego w Polskim Radiu – Rozgłośnia Regionalna i Radiu RAM na emisję 30 sek. spotów informacyjnych (25 emisji) oraz 4 czterogodzinnych audycji w terminach, z udziałem zaproszonych gości: pracowników naukowych, urzędników, ekopatrolu i Straży Miejskiej.

W opublikowanych audycjach poruszano tematy dotyczące działań i projektów realizowanych na rzecz mieszkańców przez Departament Zrównoważonego Rozwoju, dodaje Dyrektor Katarzyna Szymczak-Pomianowska

A także Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu oraz Zarząd Zieleni Miejskiej. Podnoszono także kwstie segregowania śmieci, a obecność pracowników naukowych zapewniała fachową wiedzę w zakresie ochrony przyrody i ekologii

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ