Szydło do opozycji: Jesteście hipokrytami politycznymi!

fot: youtube
– Czy powinno być tak, że osoby niepełnosprawne są cynicznie wykorzystywane w gierkach politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie? – powiedziała wicepremier Beata Szydło podczas rozpatrywania wniosku Platformy Obywatelskiej dot. wotumm nieufności wobec niej samej, oraz minister rodziny Elżbiety Rafalskiej.

– Bardzo chętnie zajmujecie się PiS, natomiast PiS zajmuje się interesem Polaków – mówiła Szydło.

Czy powinno być tak, że osoby niepełnosprawne są cynicznie wykorzystywane w gierkach politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? – pytała.

Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie?

– Rząd PiS konsekwentnie realizuje politykę społeczną ukierunkowaną na rozwiązywanie problemów wszystkich grup społecznych (…) Jesteście za tym, by rozwiązywać problemy osób niepełnosprawnych, czy chcecie wykorzystywać ich sytuację do cynicznych gierek politycznych?

– Za ⁦Prawem i Sprawiedliwością⁩ stoją czyny i fakty, których opozycja nie zakrzyczy. Jesteśmy najbardziej prospoł. rządem po transformacji. Opozycja to dobrze wie i dlatego tak krzyczy. Dziś możemy być dumni z polityki społecznej – mówiła.

– Polacy zasługują na godne życie, na to, aby czuć się bezpiecznie w swoim państwie bez względu na to gdzie mieszkają i jaki jest ich status społeczny.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ