Zabiła męża, bo… przeszkadzał jej w obieraniu warzyw!

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr
Do tragedii doszło około godziny 14.00 we wsi Biały Kościół w powiecie strzelińskim. 78-latka zadała kilka lat starszemu od niej mężowi śmiertelny cios.

78-letnia kobieta po południu zadzwoniła po pogotowie i powiedziała że dźgnęła męża nożem. Na miejscu zjawili się ratownicy, straż pożarna i policja. Na podwórku leżał zakrwawiony 84-latek. Na reanimację było już jednak za późno i nie udało się go uratować.

Tragedia wydarzyła się w absurdalnych okolicznościach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta ugodziła męża, gdy obierała na podwórku warzywa.

– Dyżurny WCPR przekazał informację, że 78-latka poinformowała, że na terenie ich posesji ugodziła męża nożem. Mężczyzny niestety nie udało się już uratować – relacjonuje Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Jak mówią policjanci, wcześniej między małżonkami doszło do awantury. „Gazeta Wrocławska” podaje, że to mężczyzna zaatakował pierwszy, uderzając starszą kobietę w głowę tępym narzędziem. Wtedy ona wymierzyła mu cios nożem, którym akurat obierała warzywa.

Na miejscu wciąż pracują służby. Sprawą zajmie się prokuratura.

Źródło: eska.pl, o2.pl, Facebook/ telewizjareoublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ