Przed nami Piknik Kulturalny i 9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

foto: Andrzej Przybylski

Na Stadionie Wrocław odbędzie się 9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, największy w Polsce festiwal poświęcony piwom rzemieślniczym.

Przez trzy dni – od piątku do niedzieli wrocławianie będą mieli do zwiedzenia 70 stoisk na których będzie można posmakować 500 piw lanych, 800 butelkowych, odbędą się warsztaty piwowarskie oraz  Piknik Kulturalny, a w jego ramach koncerty polskich gwiazd, Strefa Turystyki Piwnej, otwarte spotkania, dyskusje i panele, a także foodtrucki i aktywności dla małych i dużych – to wszystko (i wiele więcej) już w najbliższy weekend na wrocławskim Stadionie.

Szczególnie chcemy zaprosić na festiwal osoby, które z takim piwem jeszcze się nie zetknęły. Z myślą o nich powstał „Przewodnik początkującego piwosza”. Znajdują się w nim m.in. opisy najpopularniejszych piwnych stylów i podstawowe pojęcia ułatwiające „orientację” w piwie rzemieślniczym, mówią organizatorzy.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa odbędzie się w dniach 8-10 czerwca, wstęp wolny.

foto: Andrzej Przybylski WFDP

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ponad 500 różnych piw, a to tylko z kranu. Do tego butelki. Jak się w tym wszystkim połapać?

    Długo myślałem i wymyśliłem 😉 Subiektywny przewodnik po najciekawszych moim zdaniem piwach 9. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa – wersja kieszonkowa, do pobrania na telefon lub do wydrukowania.

    Za dziękuję. Może komuś się przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ