Szydło: Od 1 stycznia 2019 emerytury dla matek z czwórką dzieci

1 stycznia 2019 r. będą obowiązywały przepisy ws. przyznania minimalnej emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci – zapowiedziała w poniedziałek wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

Wicepremier była pytana w Polsat News, kiedy w życie mogą wejść przepisy ws. tzw. „matczynej emerytury.”

„Od 1 stycznia 2019 roku. (…) My dotrzymujemy słowa. Wywiązywałam się zawsze ze swoich zobowiązań. W tej chwili jest przygotowywany projekt ustawy. Jesienią trafi do parlamentu, po przyjęciu przez rząd. To jest wystarczający czas, żeby można było te zasady wprowadzić” – odpowiedziała Szydło.

O minimalnej emeryturze dla kobiet z czwórką dzieci, zapowiadanej podczas ostatniej konwencji PiS, mówił w ubiegłym tygodniu w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że tzw. „matczyna emerytura” zostanie wdrożona od nowego roku.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. A co wobec tego otrzymaja matki , ktore urodzily i wychowaly 4 dzieci, jednoczesnie pracujac??wyrzeczenia , utrata zdrowia doprowadzily do niepelnosprawnosci , dzisiaj maja 1150zlotych emerytury??Czyz poswiecenie , i wiele wyrzeczen nie poniosly wlasnie takie matki? moze jakis dodatek do ich skropmniutkich emerytur???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ