Podejrzany o nielegalne posiadanie broni i amunicji zatrzymany przez Antyterrorystów

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, zatrzymanego przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, a podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Podejrzany został zatrzymany po tym, jak zabarykadował się w budynku. Ponieważ prowadzone przez kilka godzin negocjacje nie przyniosły efektu, do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści. Po zatrzymaniu, zabezpieczono na miejscu 21 sztuk broni palnej ostrej, blisko 170 sztuk istotnych części broni palnej ostrej oraz blisko 1,2 tys. sztuk amunicji do broni palnej ostrej. Zatrzymany, po przedstawieniu zarzutów, został tymczasowo aresztowany.

Sąd Rejonowy w Oławie na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące wobec 53 – letniego mężczyzny, zatrzymanego przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Mężczyzna usłyszał wcześniej w Prokuraturze Rejonowej w Oławie zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. W świetle obowiązujących przepisów kodeksu karnego, czyn ten zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło z 9 na 10 czerwca br. około godziny 1.30 w nocy, po tym jak wcześniej zabarykadował się on w budynku znajdującym się na jednej z posesji w miejscowości Radwanice (pow. wrocławski). Na miejscu działania prowadzili też policyjni negocjatorzy. Zebrane przez policjantów informacje, mogły wskazywać na to, że mężczyzna może mieć dostęp do broni. Na posesji bowiem znajduje się przedsiębiorstwo wytwarzające broń hukową i sportową. W celu wyeliminowania zagrożenia dla osób postronnych, wydzielono strefę bezpieczeństwa i ewakuowano mieszkańców okolicznych budynków.

Ponieważ prowadzone przez kilka godzin negocjacje nie przyniosły efektu, około godziny 1.30 policyjni antyterroryści, wykorzystując chwilę nieuwagi mężczyzny, przeprowadzili dynamiczną akcję, wchodząc do środka, obezwładniając i zatrzymując mężczyznę. Zatrzymany po konsultacji lekarskiej, trafił do policyjnego aresztu, natomiast w wyniku prowadzonych dalej na posesji czynności, ujawniono 21 sztuk broni palnej ostrej, blisko 170 sztuk istotnych części broni palnej ostrej oraz blisko 1,2 tys. sztuk amunicji do broni palnej ostrej. Zabezpieczona broń i amunicja będzie teraz szczegółowo przebadana przez biegłego ds. balistyki.

Obecnie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Prokuratura Rejonowa w Oławie, w ramach prowadzonego śledztwa, wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ