Szok! Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Sikorski i inni proszą UE o pomoc w obaleniu rządu polskiego!

foto: yt

Organ targowicy, czyli „Gazeta Wyborcza” opublikowała list podpisany m.in. przez Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy adresowany do Komisji Europejskiej, w którym przypominają, że 3 lipca wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która „ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa”. Proszą w liście o obronę Polski przed obecnym rządem – czyli mówiąc wprost: prośba o obalenie demokratycznie wybranej władzy w Polsce.

List byłych prezydentów, premierów i opozycjonistów opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Autorzy listu przypominają, że „od upadku komunizmu w 1989 roku Polska była jednym z pionierów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej”. To zaowocowało członkostwem w NATO i Unii Europejskiej.
„3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw” – podkreślają autorzy listu.

„Mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe” – oceniają byli prezydenci i premierzy. „Pomimo silnego oporu i głośnego sprzeciwu wydobywającego się z głębi społeczeństwa obywatelskiego partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji” – dodają.

„Ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność, jest Unia Europejska. Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności” – kończą autorzy.

Ten list nie pozostawia złudzeń. Polacy powinni dowiedzieć się kim naprawdę są m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski, a także byli premierzy: Włodziemirz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka oraz Kazimierz Marcinkiewicz. W gronie sygnatariuszy listu znalazło się także kilku byłych ministrów spraw zagranicznych: Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld oraz Radosław Sikorski oraz byli opozycjoniści: Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis i Zbigniew Bujak.

Źródło: Telewizja Republika/Gazeta Polska

PODZIEL SIĘ

43 KOMENTARZE

 1. To całe towarzystwo nie wykazało się niczym dobrym dla przeciętnego Polaka.Zawsze bronili przywilejów dawnych członków PZPR.Wielu z nich na tej liście to byli agenci lub współpracownicy SB.Tak naprawdę to ci ludzie uniemożliwili osądzenie ludzi ,którzy są winni krzywd i cierpień wielu Polaków.Te tzw.wolne sady to sądy które nigdy nie przeszły lustracji po zmianie ustroju komunistycznego w Polsce i te właśnie sądy wraz z Sądem Najwyższym uniemożliwiły ukaranie Jaruzelskiego,Kiszczaka i innych przez 30 lat.Te sady do tej pory są ostoją dla wszystkich byłych,którzy w nieuczciwy sposób doszli do majątków kosztem narodu polskiego.Spójrzmy kto tak zaciekle broni tych sądów to zrozumiemy o co tu chodzi .

  • myślę, że oni nie zrozumieją tego, zmiany w mózgu są już tak głębokie i nieodwracalne. Uwierzyli w świat wykreowany przez Czerską i TVN, 103 ofiary stanu wojennego, nie ma sprawców i winnych. Obalić komunę to pikuś wobec oczyszczenia sądów. Kasta zakorzeniona. Skarżą się do Niemców, wkrótce kolejne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, mordy , grabież, bestialstwo niemieckie zaledwie sprzed 74 lat a ci biegną do nich na kolanach. ZERO GODNOŚCI. w czasie II WŚ Niemcy wymordowali 6 milionów obywateli Polski, a ci klękaja przed nimi i proszą o ochronę. Auschweitz, Treblinka, itd NIEMIECKIE FABRYKI ŚMIERCI, a ci totalniacy płaszczą się przed nimi i plują na wolną Polskę. Skąd nad Wisłą tylu kundli ?

   • te bydlaki nigdy tego nie zrozumieja ,bo nie sa Polakami,folksdojcze,ruskie onucarze i zydomasoni,krwiopijcy Poskiego narodu

   • Tak jest jak Pan pisze, morderstwa PRL są przez nich tuszowane. Tak wygląda w ich pojęciu demokracja. Mordować, rządzić niepodzielnie i za nic nie odpowiadać.

  • Dali kasę z reprywatyzacji. W latach 90 -tych każdy dostał . A że oddał rydzykowi… Byli tacy co skupywali te udziały dając wielokrotnie więcej.. Żeby się wypowiadać trzeba znać podstawowe fakty, a nie bajki pisowskie

 2. Jak czytam wasze komentarze to zastanawiam sie kim wy jesteście. PiS rozwala demokrację , obsadza swomi sądy zagarnia całą kasę w programie koryto+. A wy co , bijecie jak troglodyci brawo i obrażanie przyzwoitych Polaków za to że sie upominają o to aby Polska byla demokratyczna i praworządna ? Zastanawiam się ilu z was jest agentami rosyjskiego wywiadu. Bo jak ie agentami to zostaje tylko i……tami. Inaczej sie nie da.

 3. co za idiota w taki sposób nterpretuje stanowisko tych polityków, a ja myślałem, że na Dolnym Śląsku są sami mądrzy ludzie… no ale jeśli targetem są komentujący tu, to się nie dziwię…

 4. Aby nie doszło do przelewu krwi uważam, że to jedyna droga do zmiany obcji rządzącej. W innym przypadku okaże się że obalenie komuny w Polsce było łatwiejsze niż obecnie rządzących. Mają policję, wojsko i kościół za sobą. Tuba TVP, TRWAM. REPUBLIKA I INNE robią wodę z mozgu i utrzymują ich mentalnie wg własnej ideologii kłamstwa a nie rzeczywistego działania prowadzącego nasz kraj do izolacji międzynarodowej i smutnej przyszłości.

 5. Oj… ruskiej agentury ci u nas dostatek. Nie chcecie Europy? To won na wschód, a nie czepiacie się tych, co o demokratyczną Polskę się upominają!

  • Europy ???? A jaka ta k…… Europa jest co ?? Zalana po brzegi debilizmem i i komuszym ścierwem ! Wszyscy tacy zapatrzeni w Unię Europejską zapominają, że podstawą jej jest manifest komunistyczny !! Żądacie dla naszej Ojczyzny takich samych skrajności , ubogacania kulturowego i gender na każdym kroku ! Nie pasuje wam Polska taka jaka jest to wypierdalać darmozjady !!!

 6. Podpisuję się pod tym listem, a cały piss jako organizacja przestępcza pod sąd. Kto popiera tych przstępców jest tak samo winny. Jeszcze was kur.*y rozliczymy.

  • Ty PO-ska komuno! Zamknij się bo już głos was się skończył!!! Dziś nas jest znacznie więcej a wy pachołki Niemiec+ Putina wynocha z Polski !!!FAKY!

 7. Bardzo zazarta, pelna emocji, mocnych karczmowych przymiotników, pełną słów z krwawiacych serc po obu stronach barykady, debata, a w niej ani jednego rasistowskiego stwierdzenia.

  Oprócz, może całkiem niewinnego wyrażenia o ” tak wielu kundlach w Warszawie”, ani jednej aluzji do tych co kiedyś z Egiptu wyszli.

  Czy to zasługa moderatora?
  Nie wiem, ale tak powinno być: bez rasizmu/antysemityzmu. Może nowy polski trend w tysiącach innych podobnych debat internetowych.

 8. wy dużo zapominacie . i powiem wam tyle dużo w mediach jest na odwrót a stacje są po przekupywane wiecie tyle ile chcą żebyście wiedzieli dlatego bym nic na waszym miejscu nie komentowała bo żeby nie było ze dostaniecie list z powołaniem od wojska w obronie ojczyzny. prawda jest ze może wojna wybuchnąć tylko z powodu tego ze wy miedzy sobą rodacy wojny wiecznie o majątki prowadzicie !

 9. Ty PIS możesz w dupkę żałować agentem to Ty jesteś. Polski Naród decyduje a a nie SB.i Dzieci Resortowe pachołki Rosji i Niemiec.

 10. Ja nie jestem,żadnym PISIOREM,PEŁOWCEM,KOMUCHEM,NOWOCZESNĄ,CZY KUKIZ… Po tym piśmie zawiodłam się na Kwaśniewskim,bo to był jedyny prezydent,który nie był NICZYJĄ MARIONETKĄ(!)… Rudy pajac,ślepy w bańce mydlane (cyt: ,,…to co tam u Pana w państwie panie prezydencie? ,,),sejmowa żarłaczka,Pan bez swetru,czy alkoholik…Jeśli UE uda się obalić nasz rząd,to mam pewne ŻYCZENIA!!! CHCĘ PRACOWAĆ UCZCIWIE NA NORMALNEJ UMOWIE( NIE NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ),MIEĆ ZAPEWNIONĄ OPIEKĘ LEKARSKĄ,NALEŻNY UCZCIWY SOCJAL,ŻEBY STARCZYŁO NA PODSTAWOWE OPŁATY,NA ŻYCIE,NA EDUKACJĘ DZIECI,ORAZ NA WCZASY RAZ W ROKU!!! CZY TO SĄ WYSOKIE WYMAGANIA??? JEŚLI UE WYRÓWNA STANDARDY ŻYCIA ,,SZARAKÓW,, TO JESTEM I BĘDĘ ZA,JEŚLI DALEJ BĘDĘ ZAP…Ć JAK BIAŁY NIEWOLNIK,TO CI CO SĄ Z UNIĄ NIECH SIĘ IDĄ J….BAĆ!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ