Żurek grozi pozwem Morawieckiemu! Powód? Wypowiedź szefa rządu dla „GP”

Grupa sędziów, na czele z byłym rzecznikiem Krajowej Rady Sądownictwa, Waldemarem Żurkiem, zapowiadają możliwość pozwu wobec premiera Mateusza Morawieckiego po słowach, które szef rządu powiedział w wywiadzie z „Gazetą Polską”.
– W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa.(…) Wszystko wskazuje bowiem na to, że działa tam zorganizowana grupa przestępcza – mówił premier. – To są obrzydliwe insynuacje – twierdzi Żurek. Między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oskarżony jest jednak były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Krzysztof S. Na jej czele stać miał – zdaniem śledczych – dyrektor krakowskiego SA, Andrzej P.

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej” w wywiadzie z premierem Mateuszem Morawieckim padło pytanie dotyczące sądownictwa w Polsce: „Panie Premierze, czy mamy pełzający bunt władzy sądowniczej? Stowarzyszenia sędziów apelują do zagranicznych instytucji o ingerencje w wewnętrzne sprawy RP. W Krakowie sędziowie wystąpili przeciwko prezes powołanej przez ministra sprawiedliwości”

– W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważne. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działa tam zorganizowana grupa przestępcza – odpowiedział szef rządu.

– To są obrzydliwe insynuacje – twierdził Żurek w rozmowie z portalem onet.pl. Były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa zapowiedział, że może pojawić się „zbiorowy pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko prezesowi Rady Ministrów”.

PRZYPOMNIJMY: W listopadzie 2017 r. podano informację, że CBA zatrzymała pod zarzutem korupcji 16 osób, w tym byłych dyrektorów Sądu Apelacyjnego w Krakowie i dyrektorów kilku innych sądów w krakowskiej apelacji.

Źródło: „Gazeta Polska”, onet.pl, niezaleza.pl, Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ