Może wywołać sepsę, zapalenie opon mózgowych i różne infekcje. Śmiertelnie groźna… klimatyzacja samochodowa

Naukowcy z London Metropolitan University przebadali filtry w systemach klimatyzacji samochodowej i zaprezentowali przerażające wyniku. Stwierdzili obecność niebezpiecznych bakterii, które mogą wywołać zapalenie opon mózgowych, infekcje dróg moczowych i septyczne zapalenie stawów. Wszystkie testowane filtry wykazały obecność mikroorganizmów.
Naukowcy w badaniu sprawdzili 15 filtrów klimatyzacji, które pochodziły z różnych samochodów jeżdżących po drogach Wielkiej Brytanii.

Po ich przeanalizowaniu w laboratorium  we wszystkich stwierdzono obecność mikroorganizmów, z których najpowszechniejszym był Bacillus licheniformis – odpowiedzialny za infekcje związane z cewnikami żył centralnych i Bacillus subtilis – mogący spowodować posocznicę u pacjentów z białaczką.

Jeden z naukowców prowadzących badania, podkreślał, że mikroorganizmy są szczególnie niebezpieczne dla osób z upośledzonym układem odpornościowym.


Wielu kierowców wyłącza klimatyzację zimą i włącza ponownie  latem, nie weryfikując czystości filtrów.Po ustaleniach naukowców z London Metropolitan University należy być wyczulonym, żeby pamiętać o czyszczeniu i wymianie filtrów, szczególnie przed latem.

Nie można też zapominać o czyszczeniu klimatyzacji przynajmniej raz na dwa lata, aby odkazić system i usunąć bakterie.

Źródło: polsatnews / teelwizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ