Piekło palestyńskich chrześcijan i kolejna, niepotrzebna śmierć. UWAGA – WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE!

Na początku czerwca br., w Betlejem doszło do tragicznego zdarzenia. Duchowny, chcąc chronić wiernych przed prześladowcami, został pchnięty prawdopodobnie nożem sprężynowym. W wyniku odniesionych obrażeń, ojciec Fadi Shalufa zmarł. Tragedia pokazuje, jak ciężko przychodzi żyć chrześcijanom w Palestynie.
Ojciec Fadi Shalufa został zamordowany, starając  się uchronić grupę prześladowanych chrześcijan. Ci przybyli na wizytę do miejsca narodzin Chrystusa, w Bazylice Narodzenia Pańskiego. Ojciec Shalufa prowadził pobliską kaplicę katolicką i został ranny po wtrąceniu się w dyskusje z agresorami.

Gdy prześladowcy stali się agresywni, ojciec Shalufa poprowadził wierzących do bezpiecznej groty, po czym zamknął bramę przed agresorami.

Podczas wymiany zdań, jeden z nich wyciągnął ostre narzędzie i dźgnął duchownego przez pręty bramy. Cios okazał się śmiertelny.

Jedna z antyprześladowczych organizacji charytatywnych podkreśliła bieżące problemy, przed którymi stoją chrześcijanie w Palestynie.

„Ich etniczność oznacza wiele ograniczeń ze strony Izraela, podczas gdy ich wiara czyni z nich mniejszość w społeczności muzułmańskiej w Palestynie. Społeczeństwo jest konserwatywne i opuszczenie islamu jest trudne” – zaznacza organizacja.


źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ