Jaki ostro o R. Giertychu: Robi szopkę medialną!

Jaki Patryk.jpg
Roman Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem – napisał na swoim Twitterze Patryk Jaki.

– R.Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem. PO nigdy za nic nie przeprosiła – czytamy na Twitterze Patryka Jakiego.

 

– Potwierdzają się jednak plotki, że R.Giertych może być wiceprezydentem Warszawy u R.Trzaskowskiego – dodał.

Patryk Jaki przeprowadza również sondę i pyta „Czym zajmie się R.Giertych jako wiceprezydent u R.Trzaskowskiego”

W niedzielę, po przegranym przez Niemcy meczu piłkarskim z Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, na profilu Jakiego – wiceministra sprawiedliwości i kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy – na Facebooku udostępniono zdjęcie płaczących: Donalda Tuska i lidera PO Grzegorza Schetyny z podpisem: „Nasi przegrali z Meksykiem”.

Dziennikarz Patryk Słowik zwrócił uwagę, że zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. „.@PatrykJaki wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza – powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel” – napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem.

Jaki usunął wpis ze swojego profilu i wyjaśnił, że był on podpisany „Red.”, co – zgodnie z opisem jego strony – oznacza, że post został napisany nie przez niego, lecz „przez redakcję, ludzi, którzy pomagają obsługiwać konto”. „Podpisane Red. – moj FB jak w opisie zawsze z takim podpisem – nie autoryzuje. Kazałem usunąć” – odpisał na Twitterze dziennikarzowi.

Dodał, że osoba, która jest odpowiedzialna za opublikowanie zdjęcia, tłumaczyła mu, że nie znała jego pochodzenia.

 

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ