Gdzie dziś wrocławscy policjanci będą kontrolować prędkość

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Policjanci w codziennej służbie realizują wiele różnego rodzaju zadań na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, a także użytkownikom jednośladów i pojazdów silnikowych. Działania funkcjonariuszy wpływają też na ilość wypadków i kolizji, których jak wiemy, niejednokrotnie główną przyczyną bywa nadmierna prędkość. Dziś policjantów kontrolujących jak szybko jeżdżą kierowcy i czy robią to zgodnie z przepisami spotkamy m.in. na …

ulicach: Długiej, Osi Grunwaldzkiej, Brucknera, Jeziorańskiego, Sobieskiego, Kochanowskiego, Ślężnej, Wyścigowej, Północnej, Maślickiej, Prackiej, Alei Śląskiej, Alei Piastów, Legnickiej oraz Popowickiej.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kontrole pomiaru prędkości realizować będą też w takich miejscowościach jak: Długołęka, Mirków, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Żórawina, Byków, Borowa oraz Szczodre.

Na drogach spotkamy też funkcjonariuszy pełniących służbę w radiowozach, które wyposażone są w wideorejestratory. Policjanci w takich właśnie autach działać będą m.in. na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, obwodnicy Leśnicy oraz na drogach krajowych nr  8, S8, 94 i 98.

Mundurowi podczas kontroli sprawdzą także trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, a także wymagane do kierowania dokumenty.

Działaniami objęci zostaną wszyscy użytkownicy pojazdów, a ich celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz kierowcom. Tego typu kontrole zmierzające też w konsekwencji do ograniczenia ilości wypadków i kolizji, będą cyklicznie realizowane przez policjantów.

źródło: KMP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ