Legnica: 30 czerwca Dzień Otwarty Kolei Dolnośląskich S.A.

Koleje Dolnośląskie S.A

W sobotę (30 czerwca) w godzinach 14-17 Koleje Dolnośląskie otworzą dla Was naszą halę serwisową przy ul. Pątnowskiej w Legnicy oraz drzwi najnowocześniejszego w Polsce symulatora jazdy pociągiem typu Impuls 45WE!

Podczas specjalnej wystawy taboru kolejowego, serwisanci opowiedzą jak na co dzień wyglądają prace przy utrzymaniu pojazdów. Dowiecie się m.in. jaka jest specyfika pojazdu elektrycznego, a jaka spalinowego. Opowiedzą gdzie produkowane są te wielkie maszyny, jak się je obsługuje oraz co trzeba zrobić, żeby zostać maszynistą lub konduktorem. Uczestnicy otwartego dnia będę mogli również sami poprowadzić wirtualny pociąg na trasie z Wrocławia do Legnicy!

Dzięki możliowościom jakie daje najnowocześniejszy w Polsce symulator pojazdu 45WE, każdy będzie mógł poczuć się przez chwilę jak maszynista. Symulator, na którym będą szkolić się osoby z całego kraju, w pełni odwzorowuje realną jazdę wraz z obrazem wyświetlanym na kilku ekranach, odgłosami charakterystycznymi dla pracy pojazdu podczas jazdy oraz czasem rzeczywistego kursu między miastami.

Tego dnia poznacie KD od strony technicznej i polubicie kolej jeszcze bardziej! Dla najmłodszych kolejarzy przygotowane zostaną dodatkowe, specjalne atrakcje! Dodatkowe informacje na temat wydarzenia będziemy publikować w miediach społecznościowych Kolei Dolnośląskich S.A pod adresem: https://www.facebook.com/events/1993799710652965/

źródło: kolejedolnoslaskie.eu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ