-2 C
Wrocław
Młoda polityk lobbowała na rzecz imigrantów. Jeden z nich ją zabił

Młoda polityk lobbowała na rzecz imigrantów. Jeden z nich ją zabił

Hiszpańska gazeta „El Correo” informuje, że wczoraj koło południa na stacji benzynowej w Asparrena, w północnej hiszpańskiej prowincji Álava, znaleziono ciało młodej kobiety. Jak donosi dziennik, śledczy zakładają, że chodzi o uznaną za zaginioną 28-letnią polityk Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), Sophii Lösche.

Zgodnie z informacjami, jakie podają media, ciało kobiety było częściowo nadpalone.

28-letnia polityk, jak ustaliła policja, wsiadła do ciężarówki z marokańską tablicą rejestracyjną na postoju w Schkeuditz pod Lipskiem i chciała udać się do swojego rodzinnego miasta Amberg. Odtąd ślad po kobiecie zaginął. Podejrzany kierowca ciężarówki Merabet B. (41) został aresztowany we wtorek w Bailén, około 650 km od miejsca zdarzenia, w drodze do Maroka.

Media donoszą, że przyznał się do porzucenia ciała młodej kobiety na stacji benzynowej. Po tych zeznaniach policja uruchomiła poszukiwania.

Prokuratura nie potwierdziła jeszcze czy odnalezione zwłoki należą do polityk SPD, jednak wszystko wskazuje na to, że tak.

Prywatnie Sophie Losche to siostra bawarskiego polityka Zielonych Andreasa Lösche, proimigrancka aktywistka. Była m.in. w obozie Moria na Lesbos, gdzie pracowała z nielegalnymi imigrantami.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: elcorreo.com, niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ