Polkowice: Audi roztrzaskane na drzewie – kierowca walczy o życie

fot. 112polkowice.com.pl

21 czerwca 2018 roku około godziny 15:45 Stanowisko Kierowania PSP w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym koło miejscowości Świnino. Według zgłoszenia, doszło do zderzenia pojazdu osobowego z drzewem a w pojeździe znajduje się nieprzytomny kierowca.

Po dojeździe pierwszych zastępów zgłoszenie zostało potwierdzone – strażacy ewakuowali kierowcę z pojazdu, po czym zabezpieczyli go i przekazali ratownikom medycznym.

Sytuacja była o tyle trudna, iż zastępy z JRG Polkowice w tym samym czasie interweniowali w innej części powiatu w związku z burzą, która przeszła przez powiat. Na miejsce zdarzenia udał się dowódca JRG Polkowice oraz zastępy z OSP Grębocice oraz OSP Kwielice. Zadysponowano również jeden zastęp z JRG Głogów.

Poszkodowany w stanie bardzo ciężkim – nieprzytomny z urazem wielonarządowym został przewieziony przez ZRM do szpitala w Głogowie. Trwa walka personelu szpitala o jego życie.

Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem Audi A3 wpadł w poślizg i uderzył w dwa drzewa – siła uderzenia była tak duża, iż z komory silnika całkowicie został wyrwany silnik.

Poszkodowany to 31-letni strażak OSP z powiatu głogowskiego.

źródło: 112polkowice.com.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ