Wiceburmistrz Wołomina zginął w czasie nawałnicy!

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział, że do północy strażacy w całej Polsce interweniowali prawie 4400 razy, usuwając skutki burz. W czasie wczorajszej nawałnicy zginął Wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski.
Robert Makowski zginął przygnieciony konarem drzewa – poinformował Urząd Gminy Wołomin. Tragedia rozegrała się w gminie Nieporęcie.

Najwięcej interwencji straży pożarnej dotyczyło Mazowsza – funkcjonariusze wyjeżdżali 1486 razy. W województwie kujawsko-pomorskim interwencji było 658, a w Wielkopolsce – 401. W całej Polsce po burzach strażacy interweniowali w sumie 4373 razy – poinformował Frątczak.

Podczas burz rannych zostało co najmniej 10 osób. W miejscowości Idzików na Dolnym Śląsku na samochód, którym podróżowała czteroosobowa rodzina (troje dorosłych i jedno dziecko), przewróciło się drzewo. Na Mazowszu we Wrzosowie mężczyzna został uderzony elementem konstrukcyjnym budynku, a w Warszawie jedna osoba została ranna wskutek uderzenia przez gałąź. Do podobnego zdarzenia doszło w Nysie w Opolskiem – kobieta została uderzona przez konar drzewa.

Źródło: Media/telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ