Dr Krystian Mieszkała: Bóg – Honor – Ojczyzna to wartości, które dla narodu polskiego odgrywały szczególną rolę

MP

Przystanek Niepodległość, który już po raz czwarty odbył się w Dusznikach Zdroju roznosi się echem po Polsce i świecie. W Dworku Chopina w dniach 8-10 czerwca 2018 roku, odbyło się niezwykłe patriotyczne spotkanie ludzi słowa i pióra.

Przystanek Niepodległość – Polska Energia, to wydarzenie patriotyczno – kulturalne. Idea narodziła w czasach PO-PSL jako alternatywna dla prowadzonej przez ówczesny rząd antypolskiej polityki, mówiła inicjatorka i realizatorka dusznickich spotkań.

Dr Krystian Mieszkała, wrocławski radny, współorganizator imprezy z ramienia Dolnośląskiego Instytutu Korfantego podkreśla, że Matką wydarzenia jest Krystyna Śliwińska, która wymyśliła Przystanek Niepodległość.

Dzięki jej uporowi, pomysłom i determinacji po raz kolejny udało się zrealizować wydarzenie z ogromnym rozmachem. Tegoroczne spotkanie miało symboliczną nazwę: Przystanek Niepodległość – Polska Energia. Naszym sponsorem był Tauron Polska Energia, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie w rozpowszechnianiu wiedzy historycznej i wspieranie patriotyzmu. Można powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu Krystyny Śliwińskiej i jej działaniom na Dolnym Śląsku Przystanek Niepodległość trwa przez cały rok.

Politycy, samorządowcy, dziennikarze i artyści mówili o Polskiej racji stanu, o niepodległości i warunkach, które każdy Polak musi spełniać aby wolność utrzymać, mówi Radny Mieszkała.

 Bóg – Honor – Ojczyzna to wartości, które dla narodu polskiego odgrywały szczególną rolę. Zarówno w trudnych okresach zniewolenia, zwłaszcza kiedy Polski nie było na żadnej mapie świata, jak i w czasie pokoju. Teraz, wojny prowadzi się niekonwencjonalnie a komunikat z tegorocznego Przystanku wybrzmiał jednoznacznie: Polacy nie godzą się na zniewolenie gospodarcze, na uległość polityczną. Nie ma naszej zgody na ingerowanie obcych mocarstw w wewnętrzne sprawy Polski.

Przystankowi Goście otrzymują od organizatorów statuetki, w tym roku Minister Antoni Macierewicz otrzymał dwie.

Tak, była to wzruszająca chwila dla wszystkich zgromadzonych. Statuetkę Przystanek Niepodległości Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi wręczyła Krystyna Śliwińska a kolejną statuetkę pn. Zwycięska Misja przekazał wdzięczny artysta patriota. Powiedział nam, że przyjechał specjalnie z Wiednia i nie zależy mu na rozgłosie. Swój dar ofiarował z potrzeby serca – człowiekowi, którego ceni za dążenie do  prawdy.

Długotrwała owacja na stojąco była wyrazem poparcia, dodaje Dr Mieszkała. – Po prostu wyraziliśmy to, co czujemy.

Artykuł powstał dzięki wsparciu programu „Dolny Śląsk Pamięta” przez Fundację KGHM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ