Złotoryja: Pijany przewrócił się na motorowerze. Alkomat wskazał prawie 2 promile

fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

Do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów może grozić 46-letniemu mężczyźnie, który kompletnie pijany kierował motorowerem. Mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym jednośladem, w wyniku czego wywrócił się. O całym zdarzeniu poinformował inny kierowca. 46-latek w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do pobliskiego szpitala. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy. Złotoryjanin przejeżdżający przez miejscowość Pielgrzymka zauważył leżącego na drodze mężczyznę i motorower. Natychmiast poinformował o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Przybyły na miejsce patrol ustalił, że 46-letni mieszkaniec Pielgrzymki, wracając do domu motorowerem stracił nad nim panowanie, w wyniku czego przewrócił się. Podczas rozmowy z kierowcą jednośladu policjanci wyczuli woń alkoholu. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna ze względu na odniesione obrażenia został przetransportowany do pobliskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Nie uniknie jednak konsekwencji kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Złotoryi

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ