Zarzuty dla członków grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i pobiciami

CBS.jpg

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące nowopowstałej zorganizowanej grupy przestępczej.

Prokurator wystąpił dziś z wnioskami o areszt

W toku śledztwa wczoraj (28 czerwca 2018 roku) na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie Wrocławia 4 mężczyzn.

W toku przeprowadzonych przeszukań u podejrzanych ujawniono i zabezpieczono duże ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci amfetaminy, kokainy, tabletek ekstazy i marihuany. Zabezpieczono także kastety, atrapę broni palnej oraz inne przedmioty stanowiące dowód w sprawie. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prokurator przedstawił im zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pobicia oraz udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator wystąpił dziś (29 czerwca 2018 roku) do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wszystkich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W połowie czerwca doszło do brutalnego pobicia

W śledztwie ustalono, że grupa działała od lutego 2018 roku do 28 czerwca 2018 roku we Wrocławiu i w innym miejscowościach. Jej członkowie zajmowali się popełnianiem przestępstw związanych z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dopuszczali się oni także pobić członków innych grup przestępczych na terenie Wrocławia, a także innych przestępstw z użyciem przemocy. Kilka dni przed zatrzymaniem, w połowie czerwca 2018 roku, w jednym z wrocławskich klubów członkowie grupy brutalnie pobili jednego z przebywających tam mężczyzn.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

źródło: pap.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ