Merkel kłamie na temat Polski. Czy za tym atakiem stoi Tusk?

Kanclerz Angela Merkel szuka sposobu na zahamowanie wewnętrznej migracji. Według samej Merkel 14 państw członkowskich UE miało się zgodzić na przyjęcie migrantów z Niemiec, którzy wcześniej byli zarejestrowani w innych państwach. To oczywiste kłamstwo. Takiemu porozumieniu zaprzecza między innymi rzecznik MSZ Artur Lompart.
Angela Merkel po ostatnim szczycie UE wysłała list do swoich koalicjantów rządowych, w którym informuje, że 14 państw członkowskich UE wyraziło zgodę na przyjęcie migrantów z Niemiec, którzy wcześniej byli zarejestrowani w innym państwie.

Na liście chętnych do przyjęcia mieli znaleźć się m.in. Czesi, Węgrzy i Polacy. Gotowość do współpracy według listu deklarują także Dania, Belgia, Estonia, Finlandia, Francja, Litwa, Łotwa Luksemburg, Holandia, Portugalia i Szwecja.

To kłamstwo. Nie ma żadnych nowych porozumień dotyczących przyjmowania osób ubiegających się o azyl z krajów UE. Potwierdzamy to, podobnie jak Republika Czeska i Węgry – powiedział rzecznik MSZ Artur Lompart w relacji Reutera.

Widać, że ktoś steruje sprawą uchodźców na rzecz Niemiec i Francji. Wczoraj RMF podało informację, że za takim rozwiązaniem optuje Donald Tusk, człowiek który za każdym razem podejmuje antypolskie decyzje .

Źródło: Media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ