Za te słowa Gersdorf powinna zostać ukarana! Zobacz co powiedziała o Polsce w niemieckiej gazecie!

Rząd w Warszawie otwarcie występuje przeciwko sędziom – twierdzi w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Zapowiedziała, że nie ma zamiaru udawać się na emeryturę. Taki atak na swoją Ojczyznę w niemieckiej gazecie, powinno skończyć się jednym: natychmiastowym wyrzuceniem tej Pani z przestrzeni publicznej!

„Najbardziej martwi mnie to, że rząd radykalnie, otwarcie i obrazoburczo występuje przeciwko sędziom. Stosuje kampanie plakatowe i oszczerstwa. To niszczy autorytet sędziów” – powiedziała Gersdorf. W jej ocenie, z tego powodu również „młodzi sędziowie, którzy za parę lat być może będą nową elitą”, nie cieszą się „szacunkiem w kraju”.

W rozmowie z niemiecką gazetą Gersdorf podkreśliła, że w Sądzie Najwyższym „nie ma więcej sędziów, którzy byli powiązani z partią komunistyczną”. „Mimo tego zarzuca się na przykład mi, że byłam w partii. Dementowałam te zarzuty, ale wciąż są one stawiane” – oznajmiła. „Byłam wtedy harcerką, to wszystko” – zaznaczyła.

Prawniczka skrytykowała powołanie nowej izby dyscyplinarnej SN. Uznała to za „niebezpieczne”, podkreślając, że oznacza to „utratę trójpodziału władzy”. W jej ocenie może dojść do zastraszania sędziów.

Pytana, czy Polska jest państwem prawa, prezes SN odpowiedziała, że w „niektórych obszarach tak, a w innych nie”. „Najgorsze, że obywatel, który sprzeciwi się PiS, musi liczyć się z sankcjami. To sprawia, że nie można czuć się w pełni obywatelem” – zaznaczyła.

Takie słowa prezes SN powinny zostać natychmiast odpowiednio ukarane. Plucie urzędnika państwowego na swoją Ojczyznę powinno spotkać się z mocną odpowiedzią rządu polskiego!

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. UE słucha takie ewenementy, puzniej publikuje ich wypowiedzi i dodaje swoje przyprawy aby artykuł był ostrzejszy. Byleby szkalowac Polskę. Kiedy to się skończy?

  2. Czy ta niby polka zdaje sobie sprawe ze slow ktore powiedziala obcym na temat Polski. Logika wskazuje ze po tym wywiadzie powinna byc definitywnie odwolana z tego stanowiska. Dla tego typu polakow zdrajcow w Polsce miejsca nie ma

  3. A kimże ona jest że tak pluje na swój rodzinny kraj poczwara jedna(może kiedyś wpadnie w ręce ludu który rozliczy jej zdradę},poczwara jedna…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ