Premier Czech oburzony propozycją Merkel: To my będziemy decydować, kto będzie u nas pracować i mieszkać!

fot: youtube
Premier Czech Andrej Babisz zareagował na propozycję Angeli Merkel, by kraje nieprzyjmujące migrantów rekompensowały to w jakieś formie – O tym, kto będzie u nas pracować lub mieszkać, decydować będą tylko nasi obywatele i nasze firmy – skomentował.

Kanclerz Niemiec zapowiedziała takie rozwiązanie w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Merkel uważa, że powinien powstać elastyczny system azylowy. Każdy kraj sam decydowałby o wkładzie, jaki do niego wnosi, ale musiałby to być wkład porównywalny z innymi krajami.

Merkel stwierdziła, że wcale nie jest to narzucanie  porozumienia w sprawie polityki azylowej.

– Nie chcemy żadnej kompensacji, dlaczego mielibyśmy to kompensować dopłatą. Już jasno mówiliśmy, że o tym, kto będzie u nas pracować lub mieszkać, decydować będą tylko nasi obywatele i nasze firmy – odniósł się do propozycji premier Czech, Andrej Babisz.

Premier Czech uważa, że należy powstrzymywać migrantów, zanim dotrą do kontynentu europejskiego.

– Musimy pomóc tym ludziom w Afryce i w Syrii. Tam zaspaliśmy, dyplomacja europejska w Syrii nic nie zrobiła – podkreślił szef czeskiego rządu.

Polityk podkreślił, że Unia Europejska powinna zlikwidować sieci przemytnicze zarabiające na przerzucie migrantów do Europy i na tym zarabiają.

– Pomysł, że Frontex może wszystkiego dopilnować, nie jest realistyczny na dłuższą metę – stwierdził czeski polityk.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie tak, narody i rządy krajów same decydują kogo chcą przyjąć, zatrudnić we własnym kraju. Merkel nawarzyła faszystowskiego piwa niech teraz sama go wyrzłobcze. Dla porównania Polska robi najwięcej w tych krajach i nie tylko w tych dla ich mieszkańców. Niemcy, Francja, Szwecja, Dania etc. kolonijaliziwali tamte państwa dzus przyszła na nich kolej. Teraz tamte narody ba wezwanie Merkel kolonialixuja Europe ale to nie nasza broszka, my kolonii nie mieliśmy. Merkel precz ze swoimi brudnymi łapami od naszej Polski i naszych sąsiadów

  2. Brawo Czesi ,Merkel jak chce niech do Niemiec sprowadza nawet słonie by ich tłuste tyłki chłodziły wodą z trąby. Od nas wara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ