Lichocka: Manipulacja i oszustwo, uznane jest przez opozycję za narzędzie walki politycznej

schetyna4.png
Posłanka PiS Joanna Lichocka w programie „Pod przykryciem” na antenie Telewizji Republika rozmawiała z red. Marcinem Bąkiem na temat stanowiska I prezesa Sądu Najwyższego.

Red. Bąk rozpoczął program od zapowiedzi wytłumaczenia sytuacji odnośnie sporu wokół SN, a głównie wokół Małgorzaty Gersdorf.

Posłanka Lichocka, z całą pewnością oznajmiła, że prof. Gersdorf przeszła w stan spoczynku i z pewnością nie jest już prezesem SN.

– Wg prawa i konstytucji przeszła w stan spoczynku. Jest na emeryturze. Może w celach towarzyskich przychodzić do swojego dawnego miejsca pracy ale słyszeliśmy że teraz wyjeżdża. Ona przeszła w stan spoczynku, po co ma siedzieć w Warszawie. Ona zapowiadała, że pojedzie na urlp i słusznie, że jedzie, pracowała do 65. roku życia i należy jej się urlop za ciężką pracę. W mediach „platformerskich” próbują Polakom wmówić, że jest inaczej. Proszę nie wierzyć w te kłamstwa – oznajmiła.

Posłanka przypomniała, że media i politycy wypowiadały twierdzenia, że ustawa jest niezgodna z konstytucją, co stwierdzić może wyłączeni Trybunał Konstytucyjny, a nikt do tej pory do niego nie skierował tej sprawy.

Lichocka przypomniała widzom, że media sympatyzujące z totalną opozycją cytując konstytucję, wskazują wyłącznie a dwa punkty odnośnie zasady nieusuwalności sędziego a pomijają trzy kolejne, najistotniejsze w tej kewstii.

– Zapraszam do 180. art. konstytucji w całości. Postkomuna cytuje tylko, że sędziowie są nieusuwalni, i że przesuwanie ich wbrew woli nie jest możliwe. Ale jest też pkt 3. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa . 4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku – Nie ktokolwiek inny jak ustawa. Myśmy zmieniając ustawę, również to określili. W wieku 65 lat sędziowie przechodzą w stan spoczynku. Jest tez 5 pkt. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia – czyli gdy jest reforma, można sędziego przenosić do innych sądów lub w stan spoczynku. Każdy z polityków opozycji i innych czy mediów im sprzyjających nigdy nie powołają się na te 3 kolejny pkt. W 180. artykule. Pytajcie ich o to. Oni wiedzą, że to teatr, że można powiedzieć wszystko bo stopień manipulacji i oszustwa, uznany jest przez nich za skuteczne narzędzie walki politycznej – oznajmiła.

Goszcząca w studiu Joanna Lichocka oznajmiła, ze PO sama nie traktuje poważnie tego, co mówi.

– Charakterystyczne w tej walce politycznej jest to że platforma sama nie traktuje poważnie tego co mówi. Widziałam jak przeżywają sprawy w sejmie. Jak sami wywołali debatę o odwołanie Marka Kuchcińskiego i wyszli z sali oglądać mecz Kolumbii z Anglią – oznajmiła, prezentując zdjęcie uwieczniające tę sytuację.

– Jak gra Kolumbia to są silne emocje – żartował redaktor.

me

(Posłowie PO oglądający mecz Kolumbia – Anglia, podczas debaty dot. Marka Kuchcińskiego, którą sami wywołali)

– Panowie i panie oglądają meczyk a tu taki atak na wolne sądy itd. Ta formacja jest bardzo konsekwentna w strategii Targowicy. Atakuje Polskę dzięki kolegom z grup w PE i rzeczywiście szkodzi. Teraz mamy do czynienia z próbą zaszkodzenia Polsce przez TS. To wymyślono w Polsce i zasugerowano z komisarzom – powiedziała Lichocka.

Program, zakończony został pozytywną informacją o rozpoczeciu budowy Muzeum Historii Polski oraz o najniższym od lat bezrobociu.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ