To może być prawdziwy ARMAGEDON. IMGW ostrzega

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w związku z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia burz z gradem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia obowiązują na części obszaru trzech południowych województw.
Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz połączonych z gradobiciem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 20:00 dnia 6 lipca 2018 r.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, oznaczające możliwość wystąpienia warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, wydano dla południowej części woj. śląskiego (powiaty: cieszyński, żywiecki i bielski z Bielskiem-Białą), powiatów: wadowickiego, suskiego, myślenickiego i limanowskiego (woj. małopolskie) oraz większości obszaru woj. podkarpackiego (bez powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, niżańskiego i położonych przy granicy z woj. świętokrzyskim).

Na tym obszarze przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, w tym burz z gradem, opadów deszczu do 25 mm i porywów wiatru do 65 km/h. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników będzie utrudnione i niebezpieczne.

Na terenie powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego i nowosądeckiego z Nowym Sączem sytuacja może być groźniejsza. Dla tego terenu IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, w tym bardzo wysokie prawdopodobieństwo burz z gradem i możliwość wystąpienia opadów deszczu do 50 mm, a także porywów wiatru do 70 km/h.

Źródło: tvp.info, IMGW/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ