Biegał w nocy między zabudowaniami mieszkalnymi z uruchomioną piłą spalinową

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Biegał w nocy między zabudowaniami mieszkalnymi z uruchomioną piłą spalinową – został zatrzymany przez policjantów

Policjanci z powiatu średzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. Okazało się, że w nocy jedną z mieszkanek gminy Miękinia obudził dźwięk włączonej piły spalinowej. Kobieta wyjrzała przez okno i zobaczyła jak mężczyzna tnie jej drewniane ogrodzenie. Sprawca zniszczył w sumie 28 przęseł i dwie lampy oświetleniowe ogrodu. Zatrzymanemu może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia. Policjanci na miejscu zobaczyli 28 zniszczonych przęseł ogrodzenia oraz dwie lampy oświetleniowe ogrodowe. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzając najbliższą okolicę. Na podstawie przedstawionego rysopisu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zdarzenia może być mieszkaniec tej samej miejscowości. Policjanci zastali podejrzewanego o uszkodzenie ogrodzenia mężczyznę w miejscu zamieszkania. 40-latek zaprzeczał wszystkiemu, w trakcie czynności był arogancki i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 40-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Odpowie nie tylko za zniszczenie ogrodzenia pokrzywdzonej, ale również dwóch lamp ogrodowych, powodując tym samym straty o łącznej wysokości 3000 złotych. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ