Szokujący wpis prof. Friszke: „Pisiorski motłoch żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza”

Język jest adaptacją języka bolszewizmu, już same słowa mają budować pogardę dla przeciwnika, lokować go wśród zdrajców, z którymi nie można rozmawiać, układać się, zawierać kompromisów, respektować ich praw. Wzór takiego języka daje J. Kaczyński– grzmi w swoim komentarzu na Facebooku prof. Andrzej Friszke.

Jest to przeciwieństwo języka demokratycznego, gdzie przeciwnik jest godzien szacunku i ma prawo mieć inne zdanie. Pisiorski motłoch tego nie rozumie, żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza. To jest straszna formacja, bardzo przypominająca Marzec 1968, ale sięgając wstecz trzeba szukać analogii z komunizmem i faszyzmem. Ten ich antyelitaryzm, powoływanie się na anonimowy lud (prostego człowieka), przekonanie o wyłączności własnych racji, utożsamianie partii z narodem, swoboda kłamstwa (np., że w SN są sędziowie stanu wojennego), uogólnianie jakichś incydentów, by znieważyć całą grupę, są z tego podręcznika kłamstw

– twierdzi historyk.

I pomyśleć, że takiego języka używa człowiek, który w retoryce polityków PiS dostrzega „pogardę dla przeciwnika”.

Prof. Friszke przerażony jest nienawistnym językiem PiS i odreagowuje to samemu pisząc o „pisowskim motłochu”

– trafnie zauważa Piotr Semka.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

65 KOMENTARZE

 1. Towarzyszu Friszke, spadajcie na drzewo ze swoim kompromisem. „Kompromis” to juz byl pod koniec lat 80-ych, wyszeld Polakom i Polsce bokiem. Wypchajcie sie ze swoimi kompromisami towarzyszu Friszke i bredzcie bzdur.

 2. Wszystko potwierdza, że „źle się dzieje w Państwie Polskim” Wyzywanie każdego kto ma inne zdanie ” komuchem, towarzyszem”, nazywanue 1989 zdadą, to jest haniebne! Zwłaszcza dla Chrześcijanina, Katolika, dla którego Miłosierdzie, Wybaczanie, a więc bezkrwawy przewrót, winien być czymś najcenniejszym! Jakie to niemądre, i niesprawiedliwe, nawet haniebne, korzystać ze wszystkich dobrodzejstw Okrągłego stołu i jednocześnie obrażać tych, którzy latami walczyli, by mógł zdarzyć się taki cud! Twarde i okrutne są wasze serca! Bronicie zemsty i odwetu, kłamstw i pomawiania bez dowodów. Dla Chrześcijanina, to niewybaczalne! Wstyd! Profesor Fiszke, napisał to co wszyscy czujemy! Od trzech lat nawołujemy do zmiany języka i zaprzestania kłamstw! Panowie Kaczyńscy, sami byli uczestnikami Okrągłego stołu! To oni promowali Lecha Wałęsę na prezydenta! A potem dla korzyści lolitycznej, uknuli rzekomy spisek i zdradę! Nabełtali ludziom w głowach, i stąd całe nieszczęście. Ludzie obudźcie się!!! Kraj nam tonie, a wy trwacie w gniewie i wojnie!

    • jak ci zamkną granicę , zabiorą paszport . na wakacje będziesz jeździć do Pcimia , to może zmądrzejesz , demokracja to ułomny ustrój ale nikt nie wymyślił lepszego

     • ja całe życie jeżdżę na wakacje w Polskę i jakoś mi nie śpieszno do innych krajów , a jak zamkną granice to i dobrze przynajmniej nie będzie takiej migracji masowej …. a co do demokracji to poco ona jak jest konstytucja ? albo jedno albo drugie ….

     • Na nieszczęście dla takich agitczyków jak ty PiS rządzi czwarty rok i każdy może się przekonać, ile są warte wasze strachy.

     • Latwosc wyjazdu na wakacje za otwarta granice jest dla Pana(i) kryterium według jakiego ocenia politykow, polityke, partie polityczne, według jakiego patrzy na rzeczywistosc i przyszlosc Polski??!!!!! Rece opadają!

  • Co za bzdury, okragly stol i walesa to przekret stulecia, nabraliscie , wystrychneliscie Spoleczenstwo na “dudka“
   Dzieki temu przetrwaliscie bez skazy i utraty dobr do dzis. Nikt was do dzis nie rozliczyl !!!
   O co wiec ten krzyk, nadal sie oprawcom dobrze powodzi, tylko trudnij juz okradac Narod !!!!

   • Przez ostatnie lata rządzący okradli ten kraj bardziej niż przez ostatnie 30- co za bzdury wypisujesz. Włoska mafia może się od PISuarów uczyć bezwzględności i pazerności…
    To że w życiu Ci nie wyszło to tylko Twoja wina i nie szukaj usprawiedliweń wokół…

  • To wszystko prawda inaczej, przede wszystkim wybaczenie jest dla tych którzy go pragną a nie dla tych którzy gdyby mogli powtórzyliby wszystkie zbrodnie tylko bardziej aż do ostatniego Polaka, więc nie pieprzcie mi tu obywatelu tylko przyzwyczjajcie się do życia z pracy rąk albo…. 🚮

  • Człowieku zacznij się leczyć na nogi, bo na głowę za późno. Jedyna nienawiść jaka bije od trzech lat to lewactwo, liberalni, KOD i większość opozycji. Trzeba być 🙉 i 🙈 aby tego nie widzieć i nie słyszeć.

   • No cóż… Wypowiedzi prawiczków na tym forum tylko potwierdzają ich kompletny chaos umysłowy. To chyba największe zaniedbanie ostatnich 30 lat – EDUKACJA ! Nie znacie historii w ząb. A jak już któryś coś tam przeczytał to myli przyczyny ze skutkami. Nie potraficie wyciągać prawidłowych wniosków z obserwacji. Kierujecie się wyłącznie negatywnymi emocjami wtłaczanymi wam do głów przez polityków pokroju kaczyńskiego i kler. I jednym i drugim zależy na tym żebyście nienawidzili bo dzięki temu mają władzę i pieniądze. To że utopią swój kraj w biedzie, chaosie a może i krwi, nie bardzo ich interesuje. Tak jak Hitlera czy Kim Dzong Una. Przecież oni mają ochronę, limuzyny i darmowy wikt i opierunek. Przez poprzednie 30 lat nie zawsze było różowo, ale po mału szło do przodu. Większość z was pewno nie pamięta jak wyglądała Polska w latach 90-tych. Ja pamiętam doskonale i powiem tyle że wreszcie, jakieś 10 lat temu przestałem się Polski wstydzić. Oczywiście jak to w 30 letnim domu coś tam się zużyło coś przeciekało coś trzeba było wymienić.Tyle że wyborcy pisu do tego remontu zatrudnili speców od rozbiórek którzy wszystko rozpieprzają i NIC nie budują. Kompletnie nic… Wy też się obudzicie z ręką w nocniku, drodzy wyborcy pisu. I to za niedługo. Tak jak obudzili się mieszkańcy Wenezueli. Nie będzie to miłe. A wasze dzieci i pewno wnuki będą was przeklinać za to co im robicie. I jeszcze jedno – jak komuś by przyszło do głowy głosować na narodowców, to to też jest ekipa od rozbiórek. Za pomocą materiałów wybuchowych w środku miasta, bez ewakuacji ludności.
    Co do motłochu – 5 bezrozumnych naszprycowanych jsk kurczaki w Biedronce patriotów-idiotów goniących i bijących jednego nastolatka TO JEST MOTŁOCH…
    A ja znowu zaczynam się wstydzić za ten kraj…

  • Najwięcej nienawiści widzę ze strony PO. Cały czas krzyczą o nienawiści Prawa i Sprawiedliwości… To manipulacja z projekcją swoich działań. Myślą, że rację ma ten , kto głośniej i więcej ” drze ryja „. Totalna obłuda i zakłamanie…

 3. Wszystko potwierdza, że „źle się dzieje w Państwie Polskim” Wyzywanie każdego kto ma inne zdanie ” komuchem, towarzyszem”, nazywanue 1989 zdadą, to jest haniebne! Zwłaszcza dla Chrześcijanina, Katolika, dla którego Miłosierdzie, Wybaczanie, a więc bezkrwawy przewrót, winien być czymś najcenniejszym! Jakie to niemądre, i niesprawiedliwe, nawet haniebne, korzystać ze wszystkich dobrodzejstw Okrągłego stołu i jednocześnie obrażać tych, którzy latami walczyli, by mógł zdarzyć się taki cud! Twarde i okrutne są wasze serca! Bronicie zemsty i odwetu, kłamstw i pomawiania bez dowodów. Dla Chrześcijanina, to niewybaczalne! Wstyd! Profesor Fiszke, napisał to co wszyscy czujemy! Od trzech lat nawołujemy do zmiany języka i zaprzestania kłamstw! Panowie Kaczyńscy, sami byli uczestnikami Okrągłego stołu! To oni promowali Lecha Wałęsę na prezydenta! A potem dla korzyści lolitycznej, uknuli rzekomy spisek i zdradę! Nabełtali ludziom w głowach, i stąd całe nieszczęście. Ludzie obudźcie się!!! Kraj nam tonie, a wy trwacie w gniewie i wojnie!

  • Nie wycieraj twarzy Chrześcijanstwem , zajmij się może judaizmem , czy antyklerykalizmem i Waszym miłosierdziem i językiem „miłości” . To co wyplywa z ust tego Fiszke i jemu podobnych,to prawdziwa mowa nienawiści i pogardy dla ludzi o odmiennym zdaniu. Normalnie otwiera usta a okazuje się że to kloaka!Nie pisz też że tak myślą wszyscy, bo Fiszke i Ty to nie wszyscy. No może jeszcze garstka tych oderwanych od koryta, czy ubeków ze zmniejszoną emeryturą, ale to nadal nie wszyscy.
   To nie Kaczyńscy uknuli spisek przeciw Wałesie, a właśnie Wałęsa starał się zniszczyć wszystkich,ktorzy odkryli że z niego żaden bohater a najwiekszy zdrajca!

   • Ma pani rację i ja się pod tym podpisuję,każdy kto pomyśli to widzi jaka różnica pomiędzy obecnym rządem a poprzednim,i nie mogą znieść że obecny rząd tak sobie znakomicie radzi.

 4. Na te wypociny domuchów i Friszke nie ma słów, bronią się resztkami sił, bo już nie będzie jak było i ciężko będzie im się odnaleź w rzeczywistości, to dopiero będzie dla nich jazda, bez trzymanki. Dobrze, że PIS doszedł do wladzy, ma być porządek, prawo i sprawiedliwość, koniec i kropka.

 5. Wielki mi profesor, nie zna historii ,broni tych tzw.elit i ich następców,których dziadkowie i ojcowie mają ręce ubrudzone po łokcie krwią polskich patriotów,którzy dziś biegają do ambasady niemieckiej albo do niemieckiego sądu po poparcie,za nic mając polską rację stanu

  • Ręce po łokcie ma ubrudzone krwią najbardziej wasz 1sektetarz TW Balbina inaczej zwany Jarkiem K. To jego Wójcik skazywał na śmierć Polskich Patryjotów jak Pilecki .pamiętaj o tym

 6. Macie książki do chistorii ? ….Zajrzyjcie tam a dowiecie się jaka jest nasza przyszłość….IXX wiek.Polacy podzieleni i rozproszeni na frakcje.Frakcja Wielopolskiego, Pro-rosyjska ,pro-niemiecka.Nienawidzą się tak ,że nie kłaniają się sobie na ulicy. Mickiewicz nienawidzi Słowackiego,
  Wszyscy mają swoje racje i pędzą do przodu na zatracenie…..Dalszy ciąg już znacie ? Polska odradza się „ przypadkowo „ po wybuchu I Wojny Światowej żeby stracić wolność po II …..Mam pisać co będzie dalej , czy już wiecie …? !

 7. aj waj aj waj,a spokojnie wpierdalam boczek a tu wiadomość i teraz mam watpliwości gdzie ten przedstawiciel starszych braci takich jak ja zakwalifikował,pisze o 68- m i co ? został jako kto ? Jak się sam zakwalifikował ?

 8. No proszę, profesor swoich rodaków nazywa motłochem. I kto podsyca nienawiść? Poniższy cytat pasuje do profesora. Wzór takiego języka daje właśnie prof Friszke.
  Boże chroń nasze dzieci i wnuki przed takimi profesorami.
  „Język jest adaptacją języka bolszewizmu, już same słowa mają budować pogardę dla przeciwnika, lokować go wśród zdrajców, z którymi nie można rozmawiać, układać się, zawierać kompromisów, respektować ich praw”.

 9. Co ty profesorku powiesz? Według ciebie niszczenie przez 25b lat wszystkiego co polskie, wymordowanie kilkuset tys Polaków i wypędzenie 5-6 mln naszych rodaków to takie piękne.

 10. Panie fiszka moja matka przeżyła obóz buhenwald i zawsze mówiła nie rusza gówłaśnie bo będą Ci ręce śmierdziały i tak robię bez komentaża

 11. Profesorze F…. Jesteś pan profesorem czegoś, a nie wszystkiego…np. racji absolutnej. Bardziej dyszą nienawiścią anty-PiSiory, jak PiS. To widać gołym okiem…. Są bardziej kompetentni jako rządziciele co czuć.

 12. Ale przecież on powiedział prawdę. PiS żyje podjudzaniem i szczuciem na siebie ludzi. Te wszystkie podziały, my – oni, wskazywanie rzekomych wrogów Polski, to przecież robota polityków PiS. Komunista Piotrowicza jest w PiS, jego nikt nie rozlicza – za to PiS wskazuje rzekomych komunistów wśród sędziów. Ignorując fakt, że większość sędziów fizycznie nie mogła należeć do PZPR, gdyż tą rozwiązano w czasach ich młodości.
  To samo dotyczy szczucia na emigrantów – są niby zagrożeniem dla Polski. Przy czym ten sam PiS żąda, aby inne kraje dobrze traktowały emigrantów z Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ