Sałatki z pasożytami w McDonald’s

zdjęcie ilustracyjne
W siedmiu amerykańskich stanach co najmniej 61 osób zachorowało na cyklosporozę, chorobę pasożytniczą wywołaną przez gatunki pasożytniczych pierwotniaków. Jak się okazało pasożyty pochodziły z sałatek z McDonald’s.
Food and Drug Administration (FDA) wskazała, że sieć popularnych fast foodów wstrzymała sprzedaż sałatek, ale liczba zakażonych osób może wzrosnąć.

Sałatki zawierające pierwotniaki Cyclospora cayetanensis sprzedawano w stanach Iowa, Illinois, Minnesota, Missouri, Nebraska, Południowa Dakota i Wisconsin. FDA podejrzewa, że potrawa mogła trafić do nawet 3 tysięcy restauracji w 14 stanach.

W czerwcu pierwotniaki odkryto w warzywach jednego z największych producentów żywności w USA Del Monte Foods. W czterech stanach (Iowa, Minnesota, Wisconsin i Michigan) zaraziło się nimi 227 osób. FDA uważa, że nie ma dowodów, iż obie epidemie mają ze sobą związek.

115 kanałów TV tylko 39,99 zł/mies., a aktywacja multiroom, dekodera i anteny za 0 zł! (umowa na 2 lata, cena uwzględnia rabat za zgody marketingowe w wys. 5 zł/mies.).

Objawy cyklosporozy to m.in. biegunka, bóle brzucha, utrata apetytu, nudności. Choroba w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci.

Źródło: tvp.info/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ