Jakubiak: Tesco w ogóle nie płaci podatków, Orange wykazuje 900 milionów strat

Superstacja cz.1 (o podatkach, solidarności społecznej i niepełnosprawnych)

Tesco w ogóle nie płaci podatków, Orange wykazuje 900 milionów strat. Wpływ z 19% podatku w formie CIT-u to 4 miliardy złotych, a gdyby obowiązywał 1% podatek przychodowy wpływ do budżetu państwa wzrósł by do 14 miliardów złotych. Pieniądze dla niepełnosprawnych i na inne ważne potrzeby Polaków od razu by się znalazły.

Opublikowany przez Marka Jakubiaka Piątek, 18 maja 2018

PODZIEL SIĘ

10 KOMENTARZE

  1. Panie Jakubiak proszę zgłosic ten fakt rządowi i nalezy wprowadzić przepisy-po 30 latach!!!,że firma która nie płaci podatków lub wykazuje straty nie powinna funkcjonować w Polsce i się rozwijać!

  2. No dobrze ale czy ktoś komuś zabraniał chodzić do szkoły uczyć się by lepiej zarabiać? Jak ktoś zdecydował że ma gdzieś szkołę to dlaczego ma pretensje do innych że mało zarabia?

  3. Wszystko zależy – są firmy, które ze względów podatkowych przenoszą obroty do Polski. Dzieje sie tak wtedy, gdy właściciel firmy musi zapłacić podatek dochodowy (np. w Niemczech na poziomie 44%) a w Polsce może uzyskać status nierezydenta i zapłacić tu podatek. Potem uzyskuje zaświadczenie w US, wysyła kasę do Niemiec i przed tamtejszym US-em pokazuje zaświadczenie o zapłacie podatku w Polsce. Potem działa umowa o zapobieganiu podwójnemu opodatkowaniu. W Polsce zapłaci 19 % w Niemczech 44% – i to się opłaca. W przypadku konsorcjów, spółek z o.o. itd. – oni nigdzie nie płacą podatków. Potrafią tak sprytnie manipulować obrotami, ze zawsze któraś spółka jest pod kreską.

    • To skandal i dlatego Polska tak cieńko jeszcze przędzie a wszyscy teraz chcą od PIS podwyżki,dodatki, kasę na zdrowie,leki i inne dobra tylko nikt nie pyta skąd rząd ma na te wszystkie ich pretensje brać kasę?Nie rozumiem, dlaczego przez 30 lat nie zabierali głosu a teraz larum,bo PIS ma im natychmiast dać !!!Won ze zdrajcami a opozycję pod sąd za wypzredaż naszego dobra narodowego!!

  4. Orange tylko psioczy, że planów nie ma. Po prostu odebrać im infrastrukturę, popędzić tam gdzie ich miejsce – sektorze komórkowych ( albo i popędzić stamtąd ) i przywrócić TPSA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ