-3 C
Wrocław
Nowicki mistrzem Europy, Fajdek wicemistrzem!

Nowicki mistrzem Europy, Fajdek wicemistrzem!

Wojciech Nowicki mistrzem Europy, Paweł Fajdek wicemistrzem – to bilans dzisiejszego finału w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Starego Kontynentu w Berlinie! To był piękny konkurs, co najważniejsze: znakomicie ułożył się dla biało-czerwonych.

Już w pierwszej próbie Paweł Fajdek zaliczył odległość 78,69 m. Wojciech Nowicki rzucił 77,19 m i znajdował się na drugim miejscu. Nie oznaczało to jednak, że Nowicki złoży broń. Wręcz przeciwnie, w drugiej próbie Nowicki rzucił równe 80 metrów i wysunął się na prowadzenie.

Nowicki rozkręcał się z każdym rzutem. W kolejnym uzyskał 80,12 m, umacniając się na prowadzeniu. Fajdek nie mógł znaleźć recepty na kolejne rzuty – aż trzy próby z rzędu były nieudane. Fajdek przełamał się w piątej próbie, rzucając 78,34 m. Nowicki spalił piąte podejście i przed ostatnią serią rzutów wciąż prowadził.

W ostatniej kolejce nic się nie zmieniło. Bence Halasz spalił swój rzut i stało się jasne, że dwa pierwsze miejsca zdobędą Polacy. Klasyfikacja pozostała bez zmian. Nowicki z wynikiem 80,12 m zdobył złoty medal europejskiego czempionatu, a tuż za jego plecami uplasował się Fajdek. Polska króluje w Europie, jeżeli chodzi o rzut młotem!

Źródło: niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ