1 C
Wrocław
Amnesty International atakuje Polskę za… nieprzyjmowanie uchodźców. Szef MSWiA odpowiedział

Amnesty International atakuje Polskę za… nieprzyjmowanie uchodźców. Szef MSWiA odpowiedział

 „Organizacje pozarządowe alarmują o niepokojącej sytuacji Czeczenów, których nie dopuszcza się do złożenia wniosku o ochronę międzynarodową na polskiej granicy” – grzmi Amnesty International. Organizacja zarzuciła Straży Granicznej… działanie niezgodnie z polskimi i międzynarodowymi procedurami. Na absurdalne zarzuty odpowiedział szef MSWiA, Joachim Brudziński.

W tekście opublikowanym na stronie Amnesty International czytamy m.in. że „polska Straż Graniczna, która autorytatywnie uznaje stawiających się na przejściu granicznym uchodźców za migrantów ekonomicznych i w związku z tym odmawia im wjazdu ze względu na brak wizy, naraża ludzi na poważne niebezpieczeństwo”.

Ponadto organizacja domaga się, aby „Straż Graniczna postępowała zgodnie z przewidzianymi prawem krajowym i międzynarodowym procedurami”.

Wywołany do tablicy przez Amnesty International szef MSWiA, Joachim Brudziński, odpowiedział organizacji. I to jak!

Środowiska narodowe atakują @MSWiA_GOV_PL i @Straz_Graniczna ,że potajemnie wpuszczamy miliony imigrantów i uchodźców z dawnych republik radzieckich . @amnestyPL atakuje nas, że ich nie wpuszczamy, a my kierując się bezpieczeństwem Państwa robimy tylko to, co robić powinniśmy.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ