Imigranci zaatakowali policjanta brzytwą – w jego własnym mieszkaniu

fot. pl.freeimages.com

We włoskiej Katanii doszło do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Dwóch imigrantów, z których jeden przebywa we Włoszech ze względów humanitarnych, próbowało okraść mieszkanie komisarza policji, Nuccio Garozzo. Zaatakowali policjanta brzytwą. Mężczyzna cudem uniknął śmierci.

Jeden z dwóch napastników był już notowany przez policję za używanie przemocy, formułowanie gróźb karalnych, a także za kradzieże i handel narkotykami. Nie wiadomo, dlaczego wciąż przebywał na wolności i nie został jeszcze deportowany.

Dwaj przestępcy weszli do domu inspektora, wspinając się po rynnie i wchodząc przez otwarte okno. Inspektor, który był w domu wraz z żoną i córką, próbował zareagować i został zaatakowany brzytwą.

Podczas ucieczki jeden z napastników wyskoczył przez okno, doznając wielu złamań. Został zatrzymany przez policję i hospitalizowany.

Komisarzowi Nuccio Garozzo lekarze założyli 80 szwów. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Katanii komisarz policji Nuccio Garozzo został zaatakowany we własnym domu przez gang imigrantów, z których jeden jest Gambijczykiem i przebywa we Włoszech ze względów humanitarnych.(…) Solidaryzuję się z panem komisarzem

– oświadczył wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini.

Źródło: niezalezna.pl, secoloditalia.it, twitter.com / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ