Wymierzył policzek uczniowi, dziś jest zawieszony. Jaki będzie dalszy los nauczyciela z Głogowa?

fot. facebook.com/ZSSiB
Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak nauczyciel wymierza policzek uczniowi. Po tym odgraża się, że drugi może być tym ostatecznym. Do szokującego zdarzenia doszło w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Lokalne media wskazują, że nauczyciel został zawieszony.

Sytuacja miała miejsce 11 września. Nauczyciel uderzył jednego z uczniów w twarz. Na 15-sekundowym nagraniu słyszymy: ” Proszę państwa, bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię?”.

W tym samym czasie jeden z uczniów pyta: „Ma ktoś długopis?”. Wówczas nauczyciel podchodzi do niego, pyta: „Nie rozumiesz tego?” i uderza w twarz.

– Ale o co chodzi? – pyta zdezorientowany nastolatek. – Nie rozumiesz tego? [Jak] ci poprawię (niezrozumiałe – red.), to k*** spadniesz – odpowiada nauczyciel. Na tym kończy się nagranie.

Do sprawy odniósł się głogowski starosta Jarosław Dudkowiak. – Sprawa trafiła do rzecznika dyscyplinarnego. Mam nadzieję, że zostanie wyjaśnione, dlaczego nauczyciel tak postąpił. Moim zdaniem nie powinien już uczyć w żadnej szkole, przynajmniej głogowskiej – poinformował lokalne media.

Jakkolwiek źle nie postąpił nauczyciel, widzimy jedynie kilkunastosekundowy urywek 45-minutowej lekcji. Na portalu nasz-glogow.pl pojawił się komentarz, którego autor zdaje się być świadkiem całego zajścia. ” To było tak. Klasa rozmawiała itp. nauczyciel już nie wytrzymywał i poprosił ładnie aby się uspokoili i gdy nauczyciel klasę uspokajał jeden z uczniów powiedział głośno „ma ktoś pożyczyć długopis!” nauczyciel do niego podchodzi i mówi „nie rozumiesz tego?” i go uderzył w twarz.” (pisownia oryg.) – napisał internauta.

źródło: http://telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ