Oto symptomy raka, których kobieta nie powinna bagatelizować

rak_cancer.jpg
Rozpoznanie nowotworu nie jest oczywiście sprawą łatwą sprawą. Potwierdzenie tej poważnej choroby można uzyskać tylko na podstawie profesjonalnych badań, jednak pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj dużo wcześniej. I są przez wiele kobiet bagatelizowane. Dlatego jeśli zauważysz poniższe objawy, które nie są jedynie sporadyczne, udaj się lepiej do lekarza.
1. Wzdęcia – to „coś, co towarzyszy sporej części kobiet, zwłaszcza przed miesiączką. Wzdęcia bywają bolesne i męczące. Jeśli mijają szybko – mogą być skutkiem zbyt szybko zjedzonej potrawy lub kłopotów trawiennych”. Jeśli natomiast wzdęcia pojawiają się na początku cyklu menstruacyjnego, a do tego dochodzą bolesne zaparcia oraz uczucie pełności – może to sygnalizować nowotwór jajnika bądź macicy.

2. Ból żołądka – może świadczyć o wrzodach lub zakażeniu bakterią Helicobacter pylori, ale może być też sygnałem, że w twoim organizmie dzieje się coś dużo bardziej niepokojącego. „Jeśli więc cierpisz na uporczywe, silne i długotrwałe bóle żołądka przypominające skurcz, regularnie miewasz mdłości, towarzyszy ci brak apetytu przy jednoczesnym uczuciu pełności – to może być sygnał, że masz początkowe stadium nowotworu żołądka”.

3. Długotrwała gorączka – Jeśli cierpisz na uporczywe, silne i długotrwałe bóle żołądka przypominające skurcz, regularnie miewasz mdłości, towarzyszy ci brak apetytu przy jednoczesnym uczuciu pełności – to może być sygnał, że masz początkowe stadium nowotworu żołądka.

4. Siniaki – Jeśli zauważysz, że na twoim ciele, często tuż po przebudzeniu, samoistnie pojawiają się siniaki – udaj się do lekarza Amerykańskie Centrum Leczenia Raka sugeruje, że sińce w nieoczywistych miejscach mogą sugerować białaczkę.

5. Ból w jamie ustnej – „Zauważyłaś u siebie liczne afty, podrażenienia, bóle w jamie ustnej, krwawiące, trudne do wyleczenia ranki, obrzęk, czerwone plamki na jezyku lub dziąsłach i drętwienie szczęki? Nie bagatelizuj. Jeśli zmiany utrzymują się dłużej niż 2-4 tygodnie, mogą świadczyć o nowotworze jamy ustnej”.

 

Źródło: portal.abczdrowie.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ