Kłódki – jakie wybrać

artykuł sponsorowany

Z pozoru wybór kłódki, która ma za zadanie ochronę mienia jest niezwykle prosta. W praktyce jednak jest inaczej. Wszystko za sprawą ewolucji, którą przeszedł ten typ zapięć. Aby dokonać właściwego wyboru niezbędne jest solidne przygotowanie.

W pierwszej kolejności warto wskazać podstawowe rodzaje: kłódka z uchem i kłódka trzpieniowa. Pierwsze rozwiązanie jest idealne jako zabezpieczenie roweru lub walizki. Pozwala na połączenie elementów nie leżących w tej samej linii. Zaletą tego rodzaju kłódki jest niewątpliwie ich korzystna, niewysoka cena. Wadą natomiast jest zbyt duża łatwość otwarcia zabezpieczenia w porównaniu do zbliżonej wielkości kłódki trzpieniowej.

W kłódce trzpieniowej zastosowano inny element blokujący, który przybiera postać prostego trzpienia. Największym walorem tego zabezpieczenia jest sztywna i trwała konstrukcja. Co prawda niemożliwe jest zapięcie elementów znajdujących się w osobnej linii, ale doskonale będzie chronić mienie znajdujące się w garażu lub piwnicy. Doskonale zabezpieczy przed otwarciem również bramę posesji. Polecamy kłódki ze sklepu Bricoman: https://www.bricoman.pl/artykuly-metalowe/klamki-rozety-zamki-wkladki-klodki-akcesoria/klodki

Mając na względzie wspomniane rodzaje kłódek należy jasno wskazać, czym kierować się przy wyborze konkretnego produktu. Zbędne jest skupianie się na materiałach, z których wykonywane są kłódki. Poszczególne modele różnią się niuansami, dlatego też nie przekładają się one na trwałość i funkcjonalność narzędzia. Pierwszą z cech, na które zaleca się zwrócić uwagę jest długość ucha. Uwzględnia się tutaj odległość najwyższego punktu kłódki od jej bryły. Im mniejsze ucho, tym lepiej. Dlaczego? Taki rodzaj zabezpieczenia jest trudniejszy do pokonania przez osoby postronne. W przypadku kłódek trzpieniowych, które w większości występują w takiej postaci.

 

Bardziej pewne zabezpieczenie dobytku zapewniają kłódki o większych rozmiarach. Te mniejsze gabarytowo łatwiej otworzyć, choćby zwykłymi kombinerkami. Dlatego używa się ich najczęściej w celu zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem. Kolejnym z aspektów, które mają duże znaczenie jest fakt odpowiedniej odporności na ewentualną wilgoć i inne szkodliwe warunki atmosferyczne, panujące np. zimą. Standardowe modele mogą nie być wystarczająco wytrzymałe na naprzemienne zamarzanie i rozmarzanie wody. Ważne jest również, by woda nie miała możliwości przedostania się do mechanizmu zamka. Co do ceny, nie powinna być ona priorytetowym parametrem. By mieć pewność, że nie padniemy ofiarą kradzieży warto zainwestować większą kwotę w wysoki poziom zabezpieczenia. Oszczędności w tej kwestii mogą mieć smutny finał.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ